Policjanci z żagańskiej drogówki podczas działań „Trzeźwy kierowca” zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy jechali do Holandii i Niemiec. Dalej jednak już nie pojechali. 

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 września, z samego rana. Policjanci z żagańskiej drogówki kontrolowali stan  trzeźwości kierowców na ul. Lotników Alianckich. O godzinie 7.15 policjanci zatrzymali do kontroli opla, którym kierował 34-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego. - Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 0,33 promila alkoholu – mówi podinsp. Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do pracy do Holandii.

Pięć minut później policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego opla. Samochodem kierował 26-letni mężczyzna, który miał niemieckie prawo jazdy.  Kierowca  poinformował policjantów, że jedzie do Berlina. Był pijany. Miał 0, 27 promila alkoholu. Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Nieodpowiedzialnych kierujących ukarze sąd.

Tylko w I półroczu br. policjanci z żagańskiej drogówki podczas działań „Trzeźwy kierowca” skontrolowali trzeźwość ponad 27 tys. kierowców.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…