Policjanci z żagańskiej drogówki podczas działań „Trzeźwy kierowca” zatrzymali dwóch pijanych kierowców, którzy jechali do Holandii i Niemiec. Dalej jednak już nie pojechali. 

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 września, z samego rana. Policjanci z żagańskiej drogówki kontrolowali stan  trzeźwości kierowców na ul. Lotników Alianckich. O godzinie 7.15 policjanci zatrzymali do kontroli opla, którym kierował 34-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego. - Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie 0,33 promila alkoholu – mówi podinsp. Sylwia Woroniec, rzeczniczka żagańskiej policji. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do pracy do Holandii.

Pięć minut później policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego opla. Samochodem kierował 26-letni mężczyzna, który miał niemieckie prawo jazdy.  Kierowca  poinformował policjantów, że jedzie do Berlina. Był pijany. Miał 0, 27 promila alkoholu. Obu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Nieodpowiedzialnych kierujących ukarze sąd.

Tylko w I półroczu br. policjanci z żagańskiej drogówki podczas działań „Trzeźwy kierowca” skontrolowali trzeźwość ponad 27 tys. kierowców.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…