W piątek, 29 września, od samego rana krośnieńska drogówka kontrolowała trzeźwość kierowców w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Wpadło dwóch. Jeden to kierowca ciężarówki przewożący niebezpieczny materiał.

Policjanci z drogówki w Krośnie Odrzańskim od godz. 7:00 sprawdzali trzeźwość kierowców jadących ul. Chrobrego. Podczas jednej z kontroli w alkomat dmuchnął kierowca ciężarówki, którą przewoził  materiał oznaczony jako niebezpieczny. – Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca ciężarówki ma 0,3 promila alkoholu. Nie powinien prowadzić – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki.  

Nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki już dalej nie pojechał. Stracił prawo jazdy. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Sąd zadecyduje jak długo mężczyzna nie będzie mógł prowadzić.

Krośnieńska drogówka kontrolowała również trzeźwość w Gubinie na ul. Królewskiej. – Został tam zatrzymany kierujący samochodem osobowym, który miał 0,7 promila alkoholu – informuje asp. szt. Kocur. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia, nawet 15-letni zakaz prowadzenia i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Policja podkreśla, że zatrzymania pijanych kierujący cały czas pokazują konieczność organizowania akcji „Trzeźwy kierowca”. – Działania są i będą prowadzone systematycznie w różnych miejscach na terenie miasta oraz powiatu – mówi asp. szt. Kocur.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…