W piątek, 29 września, od samego rana krośnieńska drogówka kontrolowała trzeźwość kierowców w Krośnie Odrzańskim i Gubinie. Wpadło dwóch. Jeden to kierowca ciężarówki przewożący niebezpieczny materiał.

Policjanci z drogówki w Krośnie Odrzańskim od godz. 7:00 sprawdzali trzeźwość kierowców jadących ul. Chrobrego. Podczas jednej z kontroli w alkomat dmuchnął kierowca ciężarówki, którą przewoził  materiał oznaczony jako niebezpieczny. – Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca ciężarówki ma 0,3 promila alkoholu. Nie powinien prowadzić – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki.  

Nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki już dalej nie pojechał. Stracił prawo jazdy. Jego pojazd został odholowany na policyjny parking. Sąd zadecyduje jak długo mężczyzna nie będzie mógł prowadzić.

Krośnieńska drogówka kontrolowała również trzeźwość w Gubinie na ul. Królewskiej. – Został tam zatrzymany kierujący samochodem osobowym, który miał 0,7 promila alkoholu – informuje asp. szt. Kocur. Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia, nawet 15-letni zakaz prowadzenia i grzywna nie niższa niż 5 tys. zł.

Policja podkreśla, że zatrzymania pijanych kierujący cały czas pokazują konieczność organizowania akcji „Trzeźwy kierowca”. – Działania są i będą prowadzone systematycznie w różnych miejscach na terenie miasta oraz powiatu – mówi asp. szt. Kocur.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…