Rezolutny chłopak wyszedł z Biedronki przy ul. Fabrycznej. Na parkingu zobaczył mężczyznę, który leżał na kierownicy forda transita. Zaczął pukać w drzwi chcąc pomóc mężczyźnie. Po chwili okazało się, że kierowca busa jest kompletnie pijany i zaczął wyzywać chłopca. 15-latek wezwał policję, żeby pijany nie odjechał.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 29 września, wieczorem. 15-letni Dawid Kwiatkowski wyszedł z Biedronki przy ul. Fabrycznej. Na parkingu koło sklepu zobaczył forda transita. W kabinie na kierownicy leżał mężczyzna. Zaniepokojony chłopiec zaczął pukać w szybę auta. – Syn zaniepokoił się, bo myślał, że kierowcy coś się stało – mówi Andrzej Kwiatkowski, tata Dawida.

Po chwili 15-latek otworzył drzwi forda. I wtedy kierowca zaczął bełkotać i wyzywać chłopca. Okazało się, że za kierowcą forda siedział kompletnie pijany mężczyzna. 15-latek chwycił za swój telefon i na miejsce wezwał policję. Nie chciał, żeby pijany kierowca odjechał. Patrol zjawił się bardzo szybko.

Mężczyzna wybełkotał policji, że nigdzie nie jechał i nie ma zamiaru jechać. Siedział w aucie. Policjanci skontrolowali mężczyznę. Z pewnością po interwencji 15-latka już nie odjechał. Nie było tez świadków, którzy widzieliby, że mężczyzna jechał. – Postawa 15-latak jest godna naśladowania. Zainteresował się pijanym kierowcą i wezwał policję. Może dzięki temu pijany kierujący nie odjechał – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji

Od małego uczymy syna, że nie może być obojętny na ludzką krzywdę, tak samo jak nie może przejść obojętnie obok pijanego kierującego – mówi A. Kwiatkowski. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…