Pijany kierowca bmw wpadł w sobotę, 13 stycznia, podczas kontroli na trasie w Dzikowie. Miał ponad pół promila alkoholu. 43-latek stanie przed sądem. Sobotnia akcja drogówki z Krosna Odrzańskiego potrwa do nocy.

Od samego rana policjanci z krośnieńskiej drogówki kontrolują trzeźwość kierowców w ramach akcji „Trzeźwy kierowca”. Pojawią się w różnych miejscach miasta i drogach na terenie powiatu. O godz. 9.25 podczas kontroli w Dzikowie na drodze krajowej nr 29 został zatrzymany 43-latek. – Badanie alkomatem wykazało, że kierowca ma ponad pół promila alkoholu – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik drogówki w Krośnie Odrzańskim.

43-latek od razu stracił prawo jazdy. Stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia. Prawo jazdy może stracić nawet na 15 lat i zapłaci grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł.

Kontrola trzeźwości odbyła się również między innymi na ul. Chrobrego w Krośnie Odrzańskim. Tam wszyscy kontrolowani kierowcy jechali trzeźwi. – Akcja potrwa do sobotniej nocy. Kontroli trzeźwości można się spodziewać w każdym miejscu – mówi asp. szt. Kocur.  

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…