Dzięki reakcji mieszkańca gminy Nowe Miasteczko został zatrzymany kolejny pijany kierowca. Mężczyzna wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Wybrał się samochodem na zakupy. 49-latek stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się przed kilkoma dniami. Około godziny 21. dyżurny nowosolskiej policji dostał informację o pijanym kierującym w Nowym Miasteczku. Policjanci po przyjechaniu na miejsce zastali zgłaszającego, który zatrzymał pijanego kierującego.

- Mężczyzna oświadczył, że widział jak sprawca przyjechał na parking pojazdem marki daewoo i chwiejnym krokiem wszedł do sklepu. Po zakupieniu alkoholu, gdy próbował odjechać, zgłaszający podszedł do niego i wyczuł silną woń alkoholu. Mężczyzna zabrał mu kluczyki, uniemożliwił dalszą jazdę i wezwał policję – mówi st. sierż. Justyna Sęczkowska, rzeczniczka nowosolskiej policji. 49-latek miał aż 3 promile alkoholu.

49-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej celi. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał już zarzut. Mężczyzna przyznał się do winy. Prokurator zaproponował mu wyrok więzienia w zawieszeniu na 2 lata, 5 tys. zł  grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów na 7 lat. Teraz zadecyduje o tym sąd.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…