Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 5 marca, w Letnicy koło Świdnicy. Kompletnie pijany kierowca hondy wypadł z drogi w pole. Po chwili uciekł do las. Tam zatrzymali go strażacy ochotnicy z Koźli. Mężczyzna wydmuchał ponad trzy promile. W karetce zasypiał.

Kierujący hondą mieszkaniec Zielonej Góry jechał drogą ze Świdnicy. Na zakręcie w Letnicy wypadł  z drogi i wjechał w pole. Rozbił przód samochodu. Przejechał polem około 100 metrów i zakopał się. Na miejsce została wezwana zielonogórska policja.

- Kierowca wysiadł z auta i zaczął chodzić po polu – opowiada nam świadek zdarzenia. Zataczał się i padał. Pierwszy na miejsce dojechał wóz strażaków ochotników z Koźli. W tym czasie kierowca uciekł do lasu. Strażacy pobiegli za nim. Po chwili zatrzymali uciekiniera.

Na miejsce dojechała zielonogórska policja, karetka pogotowia i wóz strażaków zawodowych z Zielonej Góry. Kierowca hondy trafił do karetki. Tam momentami zasypiał. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma ponad trzy promile alkoholu. Został zabrany do szpitala w asyście policji.

Kierującemu hondą grozi teraz kara do 2 lat więzienia. Prawo jazdy może stracić nawet na 15 lat. Zapłaci również grzywnę nie niższą niż 5 tys. zł.

Kierowca nie przyznaję się do tego, że prowadził samochód. Mówi, że nie ma ze zdarzeniem nic wspólnego.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…