Do zatrzymania pijanego taksówkarza doszło w piątek, 16 grudnia, na ul. Słowackiego. Policję zaalarmowali zaniepokojeni jazdą taksówki kierowcy i pomogli go zatrzymać. Dzięki temu dalej już nie pojechał.

Kierowcy zauważyli taksówkę, czerwoną skodę, której kierowca jechał zygzakiem. Podejrzane zachowanie kierowcy wzbudziło czujność kierowców. Natychmiast o taksówce powiadomili dyżurnego zielonogórskiej komendy. Jeden ze zgłaszających powiedział na jakiej ulic jest taksówka i w jakim kierunku jedzie. Na bieżąco również informował dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol policji. Zgłaszający przyblokował taksówkę na ul. Słowackiej. Dzięki temu,\ taksówkarz został zatrzymany i dalej już nie pojechał.

Pijany taksówkarz został przewieziony na zielonogórską komendę. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie jeździł taksówką po mieście. To 62-latek z Zielonej Góry.

- Informacja od kierowcy pokazuje, że nie jesteśmy obojętni, tylko  sami dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Dzięki takiej właśnie informacji jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej interweniować i znacznie najszybciej wyeliminować z ruchu pijanego kierującego. Dzięki tremu również prawdopodobnie nie doszło do wypadku   – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca komendanta zielonogórskiej policji. 

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i twórz z nami portal poscigi.pl

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Zielonogórska policja szuka przestępcy

 

Wydział dochodzeniowo-śledczy zielonogórskiej policji poszukuje mężczyzny podejrzewanego o popełnienie przestępstwa.

Więcej…