Do zatrzymania pijanego taksówkarza doszło w piątek, 16 grudnia, na ul. Słowackiego. Policję zaalarmowali zaniepokojeni jazdą taksówki kierowcy i pomogli go zatrzymać. Dzięki temu dalej już nie pojechał.

Kierowcy zauważyli taksówkę, czerwoną skodę, której kierowca jechał zygzakiem. Podejrzane zachowanie kierowcy wzbudziło czujność kierowców. Natychmiast o taksówce powiadomili dyżurnego zielonogórskiej komendy. Jeden ze zgłaszających powiedział na jakiej ulic jest taksówka i w jakim kierunku jedzie. Na bieżąco również informował dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol policji. Zgłaszający przyblokował taksówkę na ul. Słowackiej. Dzięki temu,\ taksówkarz został zatrzymany i dalej już nie pojechał.

Pijany taksówkarz został przewieziony na zielonogórską komendę. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie jeździł taksówką po mieście. To 62-latek z Zielonej Góry.

- Informacja od kierowcy pokazuje, że nie jesteśmy obojętni, tylko  sami dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Dzięki takiej właśnie informacji jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej interweniować i znacznie najszybciej wyeliminować z ruchu pijanego kierującego. Dzięki tremu również prawdopodobnie nie doszło do wypadku   – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca komendanta zielonogórskiej policji. 

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i twórz z nami portal poscigi.pl

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…