Do zatrzymania pijanego taksówkarza doszło w piątek, 16 grudnia, na ul. Słowackiego. Policję zaalarmowali zaniepokojeni jazdą taksówki kierowcy i pomogli go zatrzymać. Dzięki temu dalej już nie pojechał.

Kierowcy zauważyli taksówkę, czerwoną skodę, której kierowca jechał zygzakiem. Podejrzane zachowanie kierowcy wzbudziło czujność kierowców. Natychmiast o taksówce powiadomili dyżurnego zielonogórskiej komendy. Jeden ze zgłaszających powiedział na jakiej ulic jest taksówka i w jakim kierunku jedzie. Na bieżąco również informował dyżurnego, który na miejsce wysłał patrol policji. Zgłaszający przyblokował taksówkę na ul. Słowackiej. Dzięki temu,\ taksówkarz został zatrzymany i dalej już nie pojechał.

Pijany taksówkarz został przewieziony na zielonogórską komendę. Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie jeździł taksówką po mieście. To 62-latek z Zielonej Góry.

- Informacja od kierowcy pokazuje, że nie jesteśmy obojętni, tylko  sami dbamy o bezpieczeństwo na drogach. Dzięki takiej właśnie informacji jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej interweniować i znacznie najszybciej wyeliminować z ruchu pijanego kierującego. Dzięki tremu również prawdopodobnie nie doszło do wypadku   – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca komendanta zielonogórskiej policji. 

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i twórz z nami portal poscigi.pl

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…