We wtorek, 27 grudnia, z samego rana zielonogórska policja prowadziła działania „Trzeźwy kierowca”. Wpadło dwóch kierujących. Jeden przed kontrolą uciekł jadąc chodnikiem. Nie udało mu się. Po chwili został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu. 

Policjanci z zielonogórskiej drogówki pojawili się na skrzyżowaniu ulic Zjednoczenia i Działkowej. O godz. 7.00 ruszyła kontrola trzeźwości. Policjanci kontrolowali jadących w kierunku ronda PCK. W pewnym momencie zauważyli renault, które wjeżdża na chodnik i ucieka chcąc ominąć kontrolę trzeźwości.

Policjanci pojechali za renault. Dostrzegli samochód na ul. Różanej. Tam kierowca porzucił auto i uciekł pieszo. Szybko ustalono właściciela samochodu. Po chwili został zatrzymany kierujący firmowym samochodem. Był pijany, - Miał około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To tłumaczy jego ucieczkę przed kontrolą – mówi kom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Po chwili podczas kontroli został zatrzymany kierujący fiatem punto. – Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi kom. Szuda.

Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Sąd zadecyduje na jak długo stracą uprawnienia do prowadzenia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…