We wtorek, 27 grudnia, z samego rana zielonogórska policja prowadziła działania „Trzeźwy kierowca”. Wpadło dwóch kierujących. Jeden przed kontrolą uciekł jadąc chodnikiem. Nie udało mu się. Po chwili został zatrzymany. Był pod wpływem alkoholu. 

Policjanci z zielonogórskiej drogówki pojawili się na skrzyżowaniu ulic Zjednoczenia i Działkowej. O godz. 7.00 ruszyła kontrola trzeźwości. Policjanci kontrolowali jadących w kierunku ronda PCK. W pewnym momencie zauważyli renault, które wjeżdża na chodnik i ucieka chcąc ominąć kontrolę trzeźwości.

Policjanci pojechali za renault. Dostrzegli samochód na ul. Różanej. Tam kierowca porzucił auto i uciekł pieszo. Szybko ustalono właściciela samochodu. Po chwili został zatrzymany kierujący firmowym samochodem. Był pijany, - Miał około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To tłumaczy jego ucieczkę przed kontrolą – mówi kom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

Po chwili podczas kontroli został zatrzymany kierujący fiatem punto. – Kiedy dmuchnął w alkomat okazało się, że ma około pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi kom. Szuda.

Obaj kierowcy stracili prawa jazdy. Sąd zadecyduje na jak długo stracą uprawnienia do prowadzenia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…