Pijany kierowca autobusu PKS Zielona Góra została zatrzymany w poniedziałek 2 stycznia przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Kończył trasę Lipno-Zielona Góra.

Jak ustalił portal pościgi.pl, do zatrzymania kierowcy autobusu PKS Zielona Góra doszło tuż koło Dworca PKS. Autobus zjeżdżał właśnie z trasy Lipno-Zielona Góra. To regularne połącznie obsługiwane przez PKS Zielona Góra. - To była rutynowa kontrola funkcjonariuszy ITD – informuje specjalista transportu ITD Krzysztof Machowski.

Już na pierwszy rzut oka widać, było, że z kierowcą autobusu jest coś nie tak. Na dworzec PKS została wezwana również zielonogórska policja. Policjanci przejęli pijanego kierowcę od ITD. Kiedy 51-latek dmuchnął w alkomat okazało się, że jest pijany. – Badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca komendanta zielonogórskiej policji. W takim stanie wiózł pasażerów. Pijany z samego rana pokonał kilkadziesiąt kilometrów przewożąc ludzi na trasie Lipno-Zielona Góra.

– Ten kierowca w trybie natychmiastowym traci pracę – zapewnia Jerzy Wojciechowski, członek zarządu PKS Zielona Góra. Jednocześnie podkreśla, że kierowcy PKS Zielona Góra są systematycznie badani przed rozpoczęciem pracy. – Niestety są i tacy, którzy po przejściu kontroli alkomatem  wypiją alkohol i pojadą w trasę – mówi J. Wojciechowski.

PKS Zielona Góra nie będzie tolerował takiego zachowania. – Mimo chronicznego braku kierowców na rynku pracy sprawca przestępstwa już więcej u nas nie pojedzie – mówi J. Wojciechowski. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…