Pijany kierowca autobusu PKS Zielona Góra została zatrzymany w poniedziałek 2 stycznia przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Kończył trasę Lipno-Zielona Góra.

Jak ustalił portal pościgi.pl, do zatrzymania kierowcy autobusu PKS Zielona Góra doszło tuż koło Dworca PKS. Autobus zjeżdżał właśnie z trasy Lipno-Zielona Góra. To regularne połącznie obsługiwane przez PKS Zielona Góra. - To była rutynowa kontrola funkcjonariuszy ITD – informuje specjalista transportu ITD Krzysztof Machowski.

Już na pierwszy rzut oka widać, było, że z kierowcą autobusu jest coś nie tak. Na dworzec PKS została wezwana również zielonogórska policja. Policjanci przejęli pijanego kierowcę od ITD. Kiedy 51-latek dmuchnął w alkomat okazało się, że jest pijany. – Badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca komendanta zielonogórskiej policji. W takim stanie wiózł pasażerów. Pijany z samego rana pokonał kilkadziesiąt kilometrów przewożąc ludzi na trasie Lipno-Zielona Góra.

– Ten kierowca w trybie natychmiastowym traci pracę – zapewnia Jerzy Wojciechowski, członek zarządu PKS Zielona Góra. Jednocześnie podkreśla, że kierowcy PKS Zielona Góra są systematycznie badani przed rozpoczęciem pracy. – Niestety są i tacy, którzy po przejściu kontroli alkomatem  wypiją alkohol i pojadą w trasę – mówi J. Wojciechowski.

PKS Zielona Góra nie będzie tolerował takiego zachowania. – Mimo chronicznego braku kierowców na rynku pracy sprawca przestępstwa już więcej u nas nie pojedzie – mówi J. Wojciechowski. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 17-letni Patryk Ciechomski

 

Gorzowscy policjanci poszukują zaginionego 17-latka, który wyszedł ze szpitala i zniknął. 

Więcej…

Listy gończe

Portrety pamięciowe podejrzanych o zabójstwo w Mławie

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Mławie wykonuje czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Mławie w sprawie zabójstwa mężczyzny w dniu 21 lipca b.r. w Mławie przy ul Żwirki.

Więcej…