Pijany kierowca autobusu PKS Zielona Góra została zatrzymany w poniedziałek 2 stycznia przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Kończył trasę Lipno-Zielona Góra.

Jak ustalił portal pościgi.pl, do zatrzymania kierowcy autobusu PKS Zielona Góra doszło tuż koło Dworca PKS. Autobus zjeżdżał właśnie z trasy Lipno-Zielona Góra. To regularne połącznie obsługiwane przez PKS Zielona Góra. - To była rutynowa kontrola funkcjonariuszy ITD – informuje specjalista transportu ITD Krzysztof Machowski.

Już na pierwszy rzut oka widać, było, że z kierowcą autobusu jest coś nie tak. Na dworzec PKS została wezwana również zielonogórska policja. Policjanci przejęli pijanego kierowcę od ITD. Kiedy 51-latek dmuchnął w alkomat okazało się, że jest pijany. – Badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, zastępca komendanta zielonogórskiej policji. W takim stanie wiózł pasażerów. Pijany z samego rana pokonał kilkadziesiąt kilometrów przewożąc ludzi na trasie Lipno-Zielona Góra.

– Ten kierowca w trybie natychmiastowym traci pracę – zapewnia Jerzy Wojciechowski, członek zarządu PKS Zielona Góra. Jednocześnie podkreśla, że kierowcy PKS Zielona Góra są systematycznie badani przed rozpoczęciem pracy. – Niestety są i tacy, którzy po przejściu kontroli alkomatem  wypiją alkohol i pojadą w trasę – mówi J. Wojciechowski.

PKS Zielona Góra nie będzie tolerował takiego zachowania. – Mimo chronicznego braku kierowców na rynku pracy sprawca przestępstwa już więcej u nas nie pojedzie – mówi J. Wojciechowski. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…