Do zdarzenia doszło w Nowy Rok w Tuplicach na ul. Mickiewicza. Nissan uderzył w drzewo, wypadł z drogi i dachował na ścieżce dla rowerzystów. Kierowca wydmuchał niemal promil alkoholu. Ma sądowy zakaz prowadzenia. 

Rozpędzony nissan jechał trasą z Tuplic do Cielmowa (pow. żarski). Wcześniej kierowca nissana szalał autem kręcąc kółka na skrzyżowaniu. Potwierdzili to świadkowie. Nissan na prostej drodze, z dużą siłą trzasnął w drzewo. Samochód wypadł z trasy i dachując wpadł na ścieżkę dla rowerzystów.

Z auta leżącego na dachu wysiadło dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani. Jechali po całonocnej imprezie do sklepu po kolejną butelkę wódki. Dookoła zebrali się świadkowie kraksy. Mężczyźni, którzy wysiedli z auta, chcieli uciekać.

Na miejsce zdarzenia szybko dotarła wezwana żarska policja. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na miejscu zdarzenia. 27-letni kierowca i 31-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Doznali tylko ogólnych potłuczeń.

Po badaniach w szpitalu 27-latek, który prowadził samochód, został zatrzymany przez żarskich policjantów. – Przebadany alkomatem kierowca wydmuchał niemal promil alkoholu – mówi podkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Okazało się również, że 27-latek nie miał prawa jazdy, które zatrzymał mu sąd za prowadzenie po pijanemu. – 27-latek złamał więc dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – mówi podkom. Berestecka.

27-latek odpowie za prowadzenie po pijanemu i spowodowanie kolizji oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia. Może za to trafić do więzienia nawet na trzy lata. Z pewnością na wiele lat straci również możliwość prowadzenia samochodów.

W miejscu, w którym dachował nissan, bardzo często jeżdżą rowerzyści. Ze ścieżki korzystają również piesi. Gdyby ktoś był wtedy na ścieżce doszłoby do tragedii. Na szczęście nikogo tam wtedy nie było. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…