Do zdarzenia doszło w Nowy Rok w Tuplicach na ul. Mickiewicza. Nissan uderzył w drzewo, wypadł z drogi i dachował na ścieżce dla rowerzystów. Kierowca wydmuchał niemal promil alkoholu. Ma sądowy zakaz prowadzenia. 

Rozpędzony nissan jechał trasą z Tuplic do Cielmowa (pow. żarski). Wcześniej kierowca nissana szalał autem kręcąc kółka na skrzyżowaniu. Potwierdzili to świadkowie. Nissan na prostej drodze, z dużą siłą trzasnął w drzewo. Samochód wypadł z trasy i dachując wpadł na ścieżkę dla rowerzystów.

Z auta leżącego na dachu wysiadło dwóch mężczyzn. Obaj byli pijani. Jechali po całonocnej imprezie do sklepu po kolejną butelkę wódki. Dookoła zebrali się świadkowie kraksy. Mężczyźni, którzy wysiedli z auta, chcieli uciekać.

Na miejsce zdarzenia szybko dotarła wezwana żarska policja. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na miejscu zdarzenia. 27-letni kierowca i 31-letni pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Doznali tylko ogólnych potłuczeń.

Po badaniach w szpitalu 27-latek, który prowadził samochód, został zatrzymany przez żarskich policjantów. – Przebadany alkomatem kierowca wydmuchał niemal promil alkoholu – mówi podkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. Okazało się również, że 27-latek nie miał prawa jazdy, które zatrzymał mu sąd za prowadzenie po pijanemu. – 27-latek złamał więc dodatkowo sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – mówi podkom. Berestecka.

27-latek odpowie za prowadzenie po pijanemu i spowodowanie kolizji oraz za złamanie sądowego zakazu prowadzenia. Może za to trafić do więzienia nawet na trzy lata. Z pewnością na wiele lat straci również możliwość prowadzenia samochodów.

W miejscu, w którym dachował nissan, bardzo często jeżdżą rowerzyści. Ze ścieżki korzystają również piesi. Gdyby ktoś był wtedy na ścieżce doszłoby do tragedii. Na szczęście nikogo tam wtedy nie było. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Portrety pamięciowe podejrzanych o zabójstwo w Mławie

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Mławie wykonuje czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Mławie w sprawie zabójstwa mężczyzny w dniu 21 lipca b.r. w Mławie przy ul Żwirki.

Więcej…