Policjanci sulęcińskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli pojazd, którym kierował pijany mężczyzna. W trakcie zatrzymania kierowca potrącił policjanta, który pomimo odniesionych obrażeń zatrzymał 60-letniego obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Policjanci sulęcińskiej drogówki patrolowali ulice Słońska. Dostali zgłoszenie o tym, że do jednego ze sklepów podjechał samochodem pijany mężczyzna. Chwilę później na jednej z ulic zauważyli peugeota. - Natychmiast podjęli próbę zatrzymania tego pojazdu do kontroli. Kierujący jednak zignorował policyjne sygnały i podjął ucieczkę – mówi asp. szt. Andrzej Barciński z sulęcińskiej policji.

Po chwili z jadącego peugeota wypadł mężczyzna. Jeden z policjantów wysiadł z radiowozu, aby udzielić mu pomocy. Drugi policjant kontynuował pościg. Kierujący peugeotem podczas ucieczki w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi wjeżdżając do rowu.

Policjant wysiadł z radiowozu i próbował zatrzymać sprawcę siedzącego w pojeździe. Ten jednak uderzył funkcjonariusza drzwiami i potrącił go próbując wyjechać z rowu. - Mimo to ranny policjant zdołał zatrzymać kierującego, którym okazał się 60-letni obywatel Ukrainy – mówi asp. szt. Barciński. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Pasażer peugeota nie doznał obrażeń. Jak ustalono, sam wyskoczył z jadącego pojazdu po tym jak kierujący ignorował jego wezwania do tego, aby się zatrzymał.

Dzień później 60-letni kierowca usłyszał zarzuty prowadzenia po pijanemu. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszania policjanta do zaniechania czynności zatrzymania go. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Wobec Ukraińca zastosowano dozór policji. Grozi mu kara do nawet lat 5 więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…