Policjanci sulęcińskiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli pojazd, którym kierował pijany mężczyzna. W trakcie zatrzymania kierowca potrącił policjanta, który pomimo odniesionych obrażeń zatrzymał 60-letniego obywatela Ukrainy.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami. Policjanci sulęcińskiej drogówki patrolowali ulice Słońska. Dostali zgłoszenie o tym, że do jednego ze sklepów podjechał samochodem pijany mężczyzna. Chwilę później na jednej z ulic zauważyli peugeota. - Natychmiast podjęli próbę zatrzymania tego pojazdu do kontroli. Kierujący jednak zignorował policyjne sygnały i podjął ucieczkę – mówi asp. szt. Andrzej Barciński z sulęcińskiej policji.

Po chwili z jadącego peugeota wypadł mężczyzna. Jeden z policjantów wysiadł z radiowozu, aby udzielić mu pomocy. Drugi policjant kontynuował pościg. Kierujący peugeotem podczas ucieczki w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi wjeżdżając do rowu.

Policjant wysiadł z radiowozu i próbował zatrzymać sprawcę siedzącego w pojeździe. Ten jednak uderzył funkcjonariusza drzwiami i potrącił go próbując wyjechać z rowu. - Mimo to ranny policjant zdołał zatrzymać kierującego, którym okazał się 60-letni obywatel Ukrainy – mówi asp. szt. Barciński. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile alkoholu.

Pasażer peugeota nie doznał obrażeń. Jak ustalono, sam wyskoczył z jadącego pojazdu po tym jak kierujący ignorował jego wezwania do tego, aby się zatrzymał.

Dzień później 60-letni kierowca usłyszał zarzuty prowadzenia po pijanemu. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz zmuszania policjanta do zaniechania czynności zatrzymania go. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu.

Wobec Ukraińca zastosowano dozór policji. Grozi mu kara do nawet lat 5 więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Wojciech Czapiewski wracał busem z pracy w Holandii i zaginął

 

Słubiccy policjanci poszukują zaginionego Wojciecha Czapiewskiego z Chojnic. Mężczyzna wracał z pracy w Holandii. 

Więcej…

Listy gończe

Ucieczka więźnia. Policja szuka 27-letniego zbiega

 

Wschowska policja prowadzi poszukiwania 27-letniego Adriana P. z Legnicy , który w poniedziałek, 20 listopada, tuż po godzinie 10.00 uciekł z terenu jednego ze sławskich przedsiębiorstw. Odbywał karę więzienia w systemie półotwartym.

Więcej…