Mecenas Robert Kornalewicz pomógł mężczyźnie zatrzymać pijanego kierowcę mazdy w Łężycy, dzielnicy Zielonej Góry, który przyjechał do sklepu po… piwo.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 18 maja w Łężycy około godz. 20:40. Kierujący mazdą wymusił pierwszeństwo jadącemu osobówką na ul. Batorego w Zielonej Górze. Niemal doszło do zderzenia. Kierowca osobówki, któremu jazda kierującego mazdą wydala się podejrzana, pojechał za nim.

Mazda przyjechała pod Biedronkę w Łężycy. Jej kierowca poszedł do sklepu. Kierowca osobówki poszedł za nim. W sklepie zobaczył, że mężczyzna jest pijany. W sklepie też całą sytuację dostrzegł mecenas Robert Kornalewicz. – Pijany kierowca mazdy kupił dwa piwa, po czym chciał wsiąść do auta i odjechać – relacjonuje mecenas Kornalewicz.

Kierowca osobówki i mecenas Kornalewicz wyszli za pijanym kierowcą mazdy. To był mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Nie pozwolili mu wsiąść do auta. Zabrali kluczyki od mazdy i wezwali policję. – Zrobiłem też dokumentację gdyby ewentualnie była potrzebna jako dowód – mówi mecenas Kornalewicz.

Pijany mężczyzna przejechał obok dzieci jeżdżących na rowerkach. Minął też grupkę młodzieży. W takim stanie, w każdej chwili mógł doprowadzić do tragedii.

Obaj mężczyźni pilnowali pijanego kierowcę mazdy na parkingu pod sklepem. Nie oddali mu kluczyków i nie pozwolili odjechać. Mężczyzna zaproponował mecenasowi Kornalewiczowi 200 zł łapówki, którą potem chciał podwyższyć o jeszcze 50 zł. Za wszelką cenę chciał odjechać z parkingu. Powiedział też, że wypił pół piwa, chociaż bełkotał i zataczał się.

Po pijanego kierowcę przyjechał patrol policji. Został on zabrany na komendę. Tam wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Policja chwali postawę obu mężczyzn. - Dzięki takiemu zachowaniu pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności i dalej już nie pojechał – mówi nadkom. Małgorzata  Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji i dodaje, że policja dostaje bardzo dużo zgłoszeń dotyczących pijanych kierujących lub tego typy podejrzeniach. Mundurowi zawsze reagują.

- Jako adwokatowi i człowiekowi nie jest mi obojętnym fakt zauważenia pijanego kierowcy. Tym bardziej konieczne było pomóc mężczyźnie, który przyjechał za pijanym kierowcą, chcąc go zatrzymać. Postawa tego mężczyzny jest godna pochwały – mówi mecenas Kornalewicz. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…