Mecenas Robert Kornalewicz pomógł mężczyźnie zatrzymać pijanego kierowcę mazdy w Łężycy, dzielnicy Zielonej Góry, który przyjechał do sklepu po… piwo.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 18 maja w Łężycy około godz. 20:40. Kierujący mazdą wymusił pierwszeństwo jadącemu osobówką na ul. Batorego w Zielonej Górze. Niemal doszło do zderzenia. Kierowca osobówki, któremu jazda kierującego mazdą wydala się podejrzana, pojechał za nim.

Mazda przyjechała pod Biedronkę w Łężycy. Jej kierowca poszedł do sklepu. Kierowca osobówki poszedł za nim. W sklepie zobaczył, że mężczyzna jest pijany. W sklepie też całą sytuację dostrzegł mecenas Robert Kornalewicz. – Pijany kierowca mazdy kupił dwa piwa, po czym chciał wsiąść do auta i odjechać – relacjonuje mecenas Kornalewicz.

Kierowca osobówki i mecenas Kornalewicz wyszli za pijanym kierowcą mazdy. To był mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Nie pozwolili mu wsiąść do auta. Zabrali kluczyki od mazdy i wezwali policję. – Zrobiłem też dokumentację gdyby ewentualnie była potrzebna jako dowód – mówi mecenas Kornalewicz.

Pijany mężczyzna przejechał obok dzieci jeżdżących na rowerkach. Minął też grupkę młodzieży. W takim stanie, w każdej chwili mógł doprowadzić do tragedii.

Obaj mężczyźni pilnowali pijanego kierowcę mazdy na parkingu pod sklepem. Nie oddali mu kluczyków i nie pozwolili odjechać. Mężczyzna zaproponował mecenasowi Kornalewiczowi 200 zł łapówki, którą potem chciał podwyższyć o jeszcze 50 zł. Za wszelką cenę chciał odjechać z parkingu. Powiedział też, że wypił pół piwa, chociaż bełkotał i zataczał się.

Po pijanego kierowcę przyjechał patrol policji. Został on zabrany na komendę. Tam wydmuchał 1,5 promila alkoholu. Policja chwali postawę obu mężczyzn. - Dzięki takiemu zachowaniu pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności i dalej już nie pojechał – mówi nadkom. Małgorzata  Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji i dodaje, że policja dostaje bardzo dużo zgłoszeń dotyczących pijanych kierujących lub tego typy podejrzeniach. Mundurowi zawsze reagują.

- Jako adwokatowi i człowiekowi nie jest mi obojętnym fakt zauważenia pijanego kierowcy. Tym bardziej konieczne było pomóc mężczyźnie, który przyjechał za pijanym kierowcą, chcąc go zatrzymać. Postawa tego mężczyzny jest godna pochwały – mówi mecenas Kornalewicz. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Wojciech Czapiewski wracał busem z pracy w Holandii i zaginął

 

Słubiccy policjanci poszukują zaginionego Wojciecha Czapiewskiego z Chojnic. Mężczyzna wracał z pracy w Holandii. 

Więcej…

Listy gończe

Ucieczka więźnia. Policja szuka 27-letniego zbiega

 

Wschowska policja prowadzi poszukiwania 27-letniego Adriana P. z Legnicy , który w poniedziałek, 20 listopada, tuż po godzinie 10.00 uciekł z terenu jednego ze sławskich przedsiębiorstw. Odbywał karę więzienia w systemie półotwartym.

Więcej…