Z aresztu wyszli dwaj mężczyźni, którym zarzucono śmiertelne pobicie 39-latka na tzw. Dzikiej Ochli. Śledztwo jest jednak bardzo trudne i i szybko się nie zakończy. Prokuratura czeka na ważną ekspertyzę materiałów DNA oraz opinię zakładu medycyny sądowej.

Minął już rok od tragicznej imprezy urodzinowej na Dzikiej Ochli. Do śmiertelnego pobicia doszło nocą z 30 na 31 lipca. 39-latek został pobity przez dwóch mężczyzn w wieku 41 i 46 lat. Uderzali w głowę. 39-latek trafił do szpitala. Nie miał szans. W poniedziałek 1 sierpnia zdecydowano się odłączyć 39-latka od aparatury medycznej. 39-latek z Zielonej Góry zmarł.

Obaj sprawcy szybko zostali aresztowani. Dziś są już na wolności. Wiemy już, że zarzuty mają cztery osoby. – Są to zarzuty dotyczące pobicia ze skutkiem śmiertelnym – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Śledztwo trwa. Zajmuje się nim już prokuratura okręgowa. Sprawa jest jednak skomplikowana. Do zdarzenia doszło około godz. 4:00 nad ranem. Wszyscy uczestnicy byli pijani. Tłumaczą się teraz niepamięcią z powodu upojenia alkoholowego. Nie było żadnych świadków tragicznego pobicia.

W sprawie śmierci  39-latka zostały wydane dwie zupełnie sprzeczne opinie patomorfologów. – Prokuratura wystąpiła do zakładu medycyny sądowej o wydanie kompleksowej opinii na temat okoliczności powstania i charakteru obrażeń u zmarłego mężczyzny – tłumaczy prokurator Fąfera.

Kolejna sprawą jest badanie próbek DNA zabezpieczonych w miejscu pobicia. Badanie ma wykonać wrocławska komenda wojewódzka. Problem w tym, że nadal nie zostały zrobione. Zgodnie z pismem wrocławskiej policji wiadomo, że badanie zostanie wykonane w lutym.

Skomplikowanie dowodowe sprawy z pewnością wpłynęło na fakt, że podejrzani o śmiertelne pobicie 39-latka wyszli już na wolność i będą przed sądem odpowiadać z wolnej stopy. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…