W niedzielę, 17 września, sąd aresztował 21-latka, który porwał i zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. – Mężczyzna przyznał się – mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej.

Niebezpieczny pedofil jest już za kratami. Na proces poczeka w celi. – Mężczyźnie postawiono zarzuty uprowadzenia oraz gwałtu ze szczególnym okrucieństwem – informuje prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej. Mężczyzna może mieć na sumieniu również inne gwałty na dzieciach. – Nie wykluczamy tego – mówi prokurator Witkowski.

Od czwartkowego popołudnia, 14 września, lubuscy policjanci szukali 21-latka. Do sprawy, decyzją komendanta lubuskiej policji, wytypowano najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów. Pomagali policjanci z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wytypowano osobę, która mogła być odpowiedzialna za to bulwersujące zdarzenie.

- Całą noc z piątku na sobotę policjanci pracowali nad najbardziej optymalnym założeniem taktycznym, w kontekście dotarcia do posesji i skutecznego zatrzymania mężczyzny – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Grupa policyjnych antyterrorystów przeprowadziła spektakularną akcję. 21-latek był zaskoczony zatrzymaniem.

Mieszkaniec powiatu strzelecko–drezdeneckiego w czwartek, 14 września, w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie) porwał 8-latkę wracającą ze szkoły. Dziewczynka wsiadła do jego auta. Porywacz wywiózł ją na teren województwa lubuskiego. Tam zgwałcił. Wyrzucił dziecko z auta w Dobiegniewie (woj. lubuskie) i uciekł. Myślał, że pozostanie nieuchwytny.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…