W niedzielę, 17 września, sąd aresztował 21-latka, który porwał i zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. – Mężczyzna przyznał się – mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej.

Niebezpieczny pedofil jest już za kratami. Na proces poczeka w celi. – Mężczyźnie postawiono zarzuty uprowadzenia oraz gwałtu ze szczególnym okrucieństwem – informuje prokurator Roman Witkowski, rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej. Mężczyzna może mieć na sumieniu również inne gwałty na dzieciach. – Nie wykluczamy tego – mówi prokurator Witkowski.

Od czwartkowego popołudnia, 14 września, lubuscy policjanci szukali 21-latka. Do sprawy, decyzją komendanta lubuskiej policji, wytypowano najlepszych i najbardziej doświadczonych policjantów. Pomagali policjanci z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wytypowano osobę, która mogła być odpowiedzialna za to bulwersujące zdarzenie.

- Całą noc z piątku na sobotę policjanci pracowali nad najbardziej optymalnym założeniem taktycznym, w kontekście dotarcia do posesji i skutecznego zatrzymania mężczyzny – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Grupa policyjnych antyterrorystów przeprowadziła spektakularną akcję. 21-latek był zaskoczony zatrzymaniem.

Mieszkaniec powiatu strzelecko–drezdeneckiego w czwartek, 14 września, w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie) porwał 8-latkę wracającą ze szkoły. Dziewczynka wsiadła do jego auta. Porywacz wywiózł ją na teren województwa lubuskiego. Tam zgwałcił. Wyrzucił dziecko z auta w Dobiegniewie (woj. lubuskie) i uciekł. Myślał, że pozostanie nieuchwytny.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…