Przed sądem staną dwaj bracia w wieku 37 i 29 lat. Pierwszy z oskarżonych uderzył butelką w głowę swoją ofiarę. Zabrał jej nie swoje rzeczy i potem groził śmiercią. Kiedy został aresztowany do gróźb przyłączył się jego 29-letni brat.

Wszystko zaczęło się 30 sierpnia ub.r. w Świebodzinie. 37-latek zaatakował swoją ofiarę uderzając w głowę butelką. Zabrał  nie swoje przedmioty i uciekł. Ofiara trafiła do szpitala. Mężczyzna doznał rany oka i częściowo oślepł. Bandyta na uderzeniu butelką nie poprzestał.

Ustalono, że oskarżony 31 sierpnia ub.r. zagroził pokrzywdzonemu śmiercią, jeżeli ten złoży zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i będzie zeznawał przeciwko niemu. W dniu 8 września ub.r. jednak inne osoby złożyły zawiadomienie dotyczące oskarżonego. Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia.

37-latek trafił do szpitala w Świebodzinie na badania. Podczas pobytu w szpitalu oskarżony próbował zmusić policjantów do poczęstowania go papierosem. Zagroził policjantom, że jak nie dadzą  mu papierosa to spowoduje wobec nich wszczęcie postępowania karnego.

W dniu 12 września ub.r. Sąd Rejonowy w Świebodzinie aresztował 37-latka. Wtedy do akcji włączył się 29-letni brak aresztowanego. Odszukał pokrzywdzonego i też groził mu śmiercią. Chciał zmusić go do zmiany zeznań. Niestety 15 listopada ub.r. pokrzywdzony mężczyzna zmarł.

37-latek przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw, za wyjątkiem wymuszenia rozbójniczego. Natomiast 29-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pierwszemu z oskarżonych grozi kara do 15 lat więzienia. Drugi może trafić do więzienia na 5 lat.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…