Zielonogórska Prokuratura Okręgowa zapowiada odwołanie od wyroku wobec sprawcy śmiertelnego wypadku pod Krosnem Odrzańskim. Mężczyzna był pijany, zabił jedną osobę.

Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim 25 października skazał 19-letniego sprawcę śmiertelnego wypadku drogowego. Uznał go winnym i skazał na 2,5 roku więzienia. Zabrał mu prawo jazdy na 15 lat i wymierzył w sumie około 10 tys. zł grzywny.

Prokurator żądał skazania mężczyzny na 5 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. - Cały czas stoimy na tym samym stanowisku, żeby surowo karać sprawców śmiertelnych wypadków, którzy prowadzili po pijanemu – mówi prokurator Grzegorz Szklarz, rzecznik Zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Prokurator zapowiedział złożenie apelacji od wyroku, będzie domagał się surowszej kary dla sprawcy.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło 15 kwietnia b.r. na drodze Brzeźnica – Połupin koło Krosna Odrzańskiego. 19-latek był pijany. Miał około 0,70 promila alkoholu. Fiat brava, którym kierował jadąc z prędkością 125 km zjechał na lewe pobocze i koziołkował. Zginęła pasażerka auta.

19-latek prawo jazdy miał od dwóch miesięcy. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do prowadzenia po pijanemu. Wyjaśniał, że przed wypadkiem jechał z prędkością 50 km/h i wtedy to pasażerka, która zginęła, szarpnęła za kierownicę samochodu.

Przeprowadzone analizy wskazują, że poziom bezpieczeństwa na drogach okręgu zielonogórskiego daje wiele do życzenia. Zgodnie z zapowiedzią Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze: Przejawem zaostrzenia polityki karnej w tym zakresie będzie między innymi. - częstsze niż dotychczas składanie do sądu wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec sprawców wypadków ze skutkiem śmiertelnym, wnoszenie do sądów o surowszy wymiar kary, z reguły o karę bezwzględną pozbawienia wolności, składanie do sądów środków odwoławczych w przypadkach nieuwzględnienia wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania oraz apelacji w każdym przypadku rażącej niewspółmierności orzeczonej kary pozbawienia wolności za wypadek ze skutkiem śmiertelnym.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…