Nowosolska prokuratura wykluczyła błąd pogotowia, które miało nie przyjechać do  mężczyzny, który kilka dni po zgłoszeniu zmarł w szpitalu.

 

- Wykluczyliśmy wątek, który dotyczył ewentualnego błędu pogotowia – wyjaśnia prokurator Piotr Haładuda, zastępca prokuratora rejonowego w Nowej Soli. Wątek ten był sprawdzany przez prokuraturę.

 

Przypomnijmy. Mężczyzna zmarł w szpitalu 21 października b.r. 63-latek trafił na szpitalny oddział trzy dni wcześniej.

Prokuratura ustaliła już to, co działo się zanim mężczyzna znalazł się na oddziale. Wiadomo, że 17 października Jerzy siedział na schodach w bloku przy ul. Głogowskiej. Tak zeznała jego żona. Dodała, że obok mężczyzny stała upita butelka wódki. Kobieta nie podeszła do męża bo, pod wpływem alkoholu stawał się agresywny i awanturował się. Poszła do domu. Po chwili usłyszała huk. Dźwięk dobiegł z korytarza. Wtedy kobieta wyszła na klatkę schodową. Jerzy leżał na schodach. Tak leżącego zastał go później brat. - Pod głową miał poduszkę, był zakryty kocem. Mężczyzna nie czuł od brata alkoholu, zauważył że nie daje on jednak oznak życia – zeznawał brat zmarłego. Mężczyzna kazał bratowej dzwonić na pogotowie. Wtedy, jak zeznaje, kobieta zadzwoniła na pogotowie. Dyspozytorka miała odmówić przyjazdu, bo mężczyzna jest pijany. Jerzy znowu został leżąc na schodach. Oddychał. Prokuratura ustali jak przebiegało zawiadomienie pogotowia o zdarzeniu.

Brat pana Jerzego wrócił do bloku na drugi dzień około godz. 9.00. Mężczyzna nadal leżał na schodach. Miał sine jedno oko. - Żył, oddychał – tak zeznał mężczyzna w prokuraturze. Karetka została ponownie wezwana. Przyjechała.

Mężczyzna trafił na oddział neurochirurgii. Nie było z nim kontaktu. Miał uraz głowy. Badanie wykazało krwiak. Niestety pan Jerzy zmarł.

Prokuratura ustaliła już, że nie doszło do zabójstwa. Przeprowadzono sekcję zwłok. Jej wynik potwierdził zgon z powodu ciężkiego urazu głowy. Doszło do niego w wyniku upadku ze schodów. Na ciele mężczyzny nie było żadnych innych śladów. Brat zmarłego zeznał, że pan Jerzy nie miał żadnych wrogów. Powiedział, że po pijanemu mężczyzna często wywracał się. Pobrana został krew do badań pod kątem alkoholu.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…