37-letni Jarosław ze Szprotawy wkrótce stanie przed sądem. Będzie odpowiadał za spowodowaniem wypadku, upozorowanie prowadzenia auta przez była dziewczynę i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Grozi mu za to kara do 10 lat więzienia.

Sprawą zajmuje się żagańska prokuratura rejonowa. Do wypadku doszło 29 lipca br. na trasie koło Mycielina. Jarosław spał u kolegi. Nad ranem ukradł jego bmw i pojechał po swoją byłą dziewczynę. Chciał od niej pożyczyć pieniądze. Jak ustaliła żagańska prokuratura Jarosław chciał od swojej byłej dziewczyny pożyczyć pieniądze. Zaproponował, że podwiezie ją do pracy.

Jarosław jechał bardzo szybko. Na łuku drogi koło Mycielina prowadzone przez niego bmw wypadło z drogi. Samochód uderzył w drzewo. Jarosław wysiadł z auta i za kierownicę przeciągnął swoją byłą dziewczynę. W ten sposób chciał upozorować, że to ona prowadziła samochód w czasie wypadku. Kobieta została ciężko ranna. Kiedy na miejscu wypadku pojawił się  mężczyzna, którego mijali wcześniej na drodze Jarosław powiedział mu, że nie jechał bmw i nie zna kobiety, która była już za kierownicą. O wypadku powiadomiono służby ratunkowe. Świadek z innym kierowcą wyciągnęli nieprzytomną kobietę z auta. Jarosław uciekł z miejsca zdarzenia.

Kiedy na miejscu pojawiła się rodzina poszkodowanej kobiety okazało się, że nie tylko nie potrafiła ona prowadzić samochodów, ale również nigdy tego nie robiła. Policja szybko wpadła na trop Jarosława. Zaczęły się poszukiwania sprawcy wypadku. Został zatrzymany 1 sierpnia w Małomicach.

Żagańska prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-latkowi.  Odpowie za spowodowanie  wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia, próbę zacierania śladów i kradzież samochodu. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…