Była już restauratorka z Zielonej Góry, która próbowała popełnić samobójstwo i otruć swoje dzieci nie stanie przed sądem. Śledztwo zostało umorzone przez prokuraturę. Dlaczego?

Do zdarzenia doszło 5 grudnia ub.r. Do zielonogórskiego szpitala została przywieziona matka  z dwoma małymi córeczkami. Kobieta zażyła tabletki chcąc popełnić samobójstwo. Tabletki podała również swoim dzieciom mówiąc że … to są witaminki. Tabletki zmieszała ze słodkim serkiem i podała swoim dzieciom do zjedzenia. Dzięki interwencji lekarzy z szpitala nikomu nic się nie stało.

Kobietą, która podała dzieciom tabletki nasenne okazała się była już dziś restauratorka, w której lokalu kręcono program „Kuchenne rewolucje” Magdy Gessler. Zaraz po opuszczeniu szpitala została przesłuchana przez prokuratora. Usłyszała bardzo poważny zarzut nieudolnego usiłowania zabójstwa dzieci. Mimo ciężkich zarzutów, nie trafiła jednak za kratki. Nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Cały czas była na wolności. Została oddana jedynie pod policyjny dozór.

Prokuratorskie dochodzenie trwało bardzo długo. Prokuraturze udało się zabezpieczyć tabletki, które restauratorka podała swoim córeczkom. Zostały one poddane analizie, aby określić dokładnie jaki jest to środek medyczny. Wstępnie było wiadomo, że to były tabletki nasenne o niezbyt mocnym działaniu. Mimo wszystko kobieta podała je dzieciom, stąd poważne zarzuty, za które groziła je kara nawet dożywotniego więzienia.

Dziś wiemy, że kobieta, która chciała otruć swoje dzieci nawet nie stanie przed sądem. Zielonogórska prokuratura umorzyła śledztwo. Zażalenie na umorzenie do sądu złożył kurator dziewczynek. Zostało ono jednak przez sąd utrzymane. – Analiza medyczna wyjaśnia, że tabletki, które zostały podane dzieciom przez matkę, nie stanowiły zagrożenia dla ich życia – wyjaśnia prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej. Na tej podstawie śledztwo zostało umorzone.

Jak udało się nam nieoficjalnie ustalić powodem tak drastycznego czynu kobiety miały być kłopoty rodzinne, osobiste oraz finansowe. Możliwe, że swoim czynnem chciała również zwrócić na siebie uwagę męża. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…