Przed sądem stanie 26-latka, która na łuku drogi koło Szprotawy kierując oplem vectrą staranowała suzuki vitarę. Pasażerka suzuki zmarła w szpitalu.

Do tragicznego wypadku doszło 14 kwietnia br. na 79. kilometrze drogi krajowej nr 12. Kierująca nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa prowadząc opla vectrę. Jechała w kierunku Szprotawy z nadmierną prędkością. Nie zachowała należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi i wtedy straciła panowanie nad pojazdem. 26-latka zjechała na przeciwległy pas ruchu i tam uderzyła w prawidłowo jadące suzuki vitarę.

Kierowca suzuki doznał złamania żeber. Pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Doznała urazu wielonarządowego z obrzękiem mózgu, złamania kości, a następnie ciężkiej sepsy w przebiegu hospitalizacji. Niestety, kobieta zmarła. Powołany do sprawy biegły z zakresu ruchu drogowego, w wydanej opinii stwierdził, że wypadek powstał w wyniku „błędnej taktyki jazdy oskarżonej podczas zbliżania się do zakrętu”.

Oskarżona przyznała się do zarzucanego jej czynu. Grozi jej kara do nawet 8 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…