Przed sądem stanie 26-latka, która na łuku drogi koło Szprotawy kierując oplem vectrą staranowała suzuki vitarę. Pasażerka suzuki zmarła w szpitalu.

Do tragicznego wypadku doszło 14 kwietnia br. na 79. kilometrze drogi krajowej nr 12. Kierująca nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa prowadząc opla vectrę. Jechała w kierunku Szprotawy z nadmierną prędkością. Nie zachowała należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi i wtedy straciła panowanie nad pojazdem. 26-latka zjechała na przeciwległy pas ruchu i tam uderzyła w prawidłowo jadące suzuki vitarę.

Kierowca suzuki doznał złamania żeber. Pasażerka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Doznała urazu wielonarządowego z obrzękiem mózgu, złamania kości, a następnie ciężkiej sepsy w przebiegu hospitalizacji. Niestety, kobieta zmarła. Powołany do sprawy biegły z zakresu ruchu drogowego, w wydanej opinii stwierdził, że wypadek powstał w wyniku „błędnej taktyki jazdy oskarżonej podczas zbliżania się do zakrętu”.

Oskarżona przyznała się do zarzucanego jej czynu. Grozi jej kara do nawet 8 lat więzienia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…