Dramat trwał wiele lat. Dziewczyna zmuszona była cały czas leżeć w łóżku. Niepełnosprawna nie mogła jeździć na wózku inwalidzkim po domu, bo był tam tak wielki bałagan. Zmarła w mękach w wyniku posocznicy powstałej od zaniedbanych odleżyn. Ojcu zmarłej grozi 5 lat więzienia.

Nowosolska prokuratura ustaliła, że zmarła była osobą niepełnosprawną w stopniu znacznym od urodzenia. Dziewczyna miała ograniczoną sprawność ruchową. Wymagała stałej opieki osób trzecich. Opiekę nad córką sprawował ojciec.
Już 28 kwietnia 2014 r. dziewczyna trafiła do szpitala w Nowej Soli. Była w fatalnym stanie. Od razu trafiła na oddział intensywnej terapii. Lekarze wtedy stwierdzili u niej głębokie rany, odleżyny. Miała ogromne strupy rozsiane po całym ciele. Cierpiała niesamowity ból. To wszystko było efektem zaniedbania pielęgnacyjnego przez ojca. Lekarze pomogli chorej na tyle, że mogła opuścić szpitalny oddział. Dziewczyna wróciła do domu pod opiekę ojca.
Zaraz po tym zdarzeniu ustalono, że mieszkanie, w którym żyła niepełnosprawna, było skrajnie zaniedbane. Brud był tam wszechobecny. Dziewczyna nie mogła jeździć na wózku inwalidzkim, ponieważ nie pozwalał na to bałagan w domu. Śmieci, których sama nie była w stanie odgarnąć, blokowały każdą możliwą drogę. Dziewczyna zmuszana była do ciągłego leżenia w łóżku. To był horror, który trwał latami.
Nowosolska prokuratura informuje, że w maju 2014 r. rodzinę objęto stałym nadzorem pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Ojciec konsekwentnie odmawiał jednak każdej formy pomocy oferowanej przez pracowników OPS-u. Dramat dziewczyny cały czas trwał. Dogorywała w brudzie i smrodzie cierpiąc ogromny ból, stale leżąc w łóżku. Mężczyzna upierał się przy swoim twierdząc, że jest w stanie samodzielnie zapewnić doskonała opiekę swojej córce.

W 2016 r. stan dziewczyny cały czas pogarszał się. Tym razem urzędnicy zadecydowali, że trafi ona pod opiekę do specjalistycznego ośrodka. Trafiła do Domu Pomocy Społecznej. Niestety, była już w ciężkim stanie. Zmarła w DPS-ie. Odleżyny były przegnite do tego stopnia, że dziewczyna dostała posocznicy bakteryjnej, która zakończyła się jej śmiercią.

Przed sądem stanie ojciec zmarłej.  Przez wiele lat, zamiast opiekować się dzieckiem, zaniedbał je do tego stopnia, że umierało powoli w mękach na jego oczach. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci posocznicy bakteryjnej, która spowodowała zgon dziewczyny. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…