Gorzowska prokuratura okręgowa oskarżyła Artura K. o plagiat prac magisterskich. Nie swoje prace dyplomowe oferował za pieniądze za pośrednictwem portalu internetowego.

Prokurator zarzucił Arturowi K. umożliwienie przywłaszczania prac magisterskich innych autorów. Prace umieszczał na swojej stronie internetowej jak towar i sprzedawał. Tym samym nie tylko ukradł prawa autorskie, ale również wprowadził w błąd uczelnie, na których prace były bronione.

Artur K. założył i prowadził stronę internetową, na której oferował pomoc w opracowaniu wzorców prac dyplomowych, przyjmował zamówienia od klientów serwisu na napisanie określonych prac, prowadził z nimi korespondencję mailową ustalając tematy prac, sposób realizacji zamówień, termin i koszt ich opracowania.

Prace zlecał do napisania innym osobom, po czym przekazywał napisane przez nie prace lub ich fragmenty za pośrednictwem poczty mailowej klientom serwisu w celu ich przedłożenia jako własnych na uczelniach. Ustalał również sposób nanoszenia poprawek w tekstach i przekazywał te uwagi osobom piszącym prace, jak również sam je nanosił, pobierając z tego tytułu wynagrodzenie.

Z ustaleń śledztwa wynika, że z napisanych w ten sposób prac skorzystało ponad 120 osób. Artur K. stanie przed sądem. Grozi mu kara do 4,5 roku więzienia ponieważ działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Osoby, który kupowały prace magisterskie również muszą liczyć się z odpowiedzialnością. Staną przed sądem. Wiele z nich już straciło tytuły odebrane im przez uczelnie za nieuczciwą obronę prac dyplomowych. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…