Rafał R. został oskarżony przez świebodzińską prokuraturę rejonową. Odpowie za spowodowanie śmiertelnego wypadku na drodze koło Mostek pod Świebodzinem i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz prowadzenie bez uprawnień niesprawne technicznie auto. Jego ofiary to 55-latka i jej 33-letnia córka, mieszkanki Świebodzina.

Do tragedii doszło 17 czerwca ub.r. Rafał R. prowadził bmw. Jechał prostym odcinkiem drogi koło Mostek w kierunku Świebodzina. Padał deszcz. Rafał R. rozpędził bmw i zaczął wyprzedzać samochody. Na lewym pasie ruchu wpadł w poślizg taranując jadące prawidłowo z naprzeciwka renault clio.

Samochodem jechały 55-letnia kobieta i jej 33-letnia córka. Ich auto zostało kompletnie rozbite. Rafał R. uciekł z miejsca wypadku. Niestety, obie kobiety zginęły staranowane przez rozpędzone bmw. To były mieszkanki Świebodzina.

Policja natychmiast zaczęła obławę za sprawcą wypadku. Szybko ustalono kto siedział za kierownicą. Poszukiwania Rafała R. trwały całą noc. Na drogi dzień około południa Rafał sam stawił się na komendzie policji w Świebodzinie. Jego zatrzymanie przez policję było już jednak wtedy kwestią czasu, bo mundurowi jechali po niego do domu. Rafał w wypadku nie ucierpiał.

Rafałem szybko zajął się prokurator. 27-latek, mieszkaniec Świebodzina, zaraz po zatrzymaniu składał obszerne wyjaśnienia. Ich treść odbiegała zupełnie od tego, co na miejscu tragedii ustalili policjanci i prokurator. Przyznawał się jedynie do tego, że to on prowadził bmw. Okazało się, że 27-latek w chwili spowodowania śmiertelnego wypadku nie miał prawa jazdy. Zostało mu odebrane przez sąd w marcu ub.r. Mężczyzna został aresztowany.

Wkrótce Rafał R. stanie przed sądem. – Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie został przygotowany i wysłany do sądu – informuje prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej. Rafałowi R. zarzucono spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginęły dwie osoby i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 12 lat więzienia. – Areszt dla oskarżonego mężczyzny został przedłużony – mówi prokurator Pieniek.

Śledczy ustalili, że Rafał w chwili wypadku jechał niesprawnym samochodem. Biegli określili, że w chwili zderzenia z renault jechał z prędkością przynajmniej 114 km/h. Oskarżony nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…