Przed świebodzińskim sądem stanie Michał K.  i odpowie za szereg włamań i kradzieży w domach w regionie. To recydywista, który próbował uciekać z aresztu w Międzyrzeczu.

Michał K. to zawodowy złodziej. Świebodzińska prokuratura postawiła mu 10 zarzutów. Dotyczą między innymi włamań do domów w Świebodzinie i Kożuchowie. Usłyszał również zarzut paserstwa. To nie koniec. Odpowie również za posiadanie narkotyków, które zostały znalezione w mieszkaniu w Sulechowie, które wynajmował. Jego łupy z włamań sięgały nawet kwot ponad 13 tys. zł.

- Mężczyzna został już oskarżony – informuje prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej.

Michał K. to recydywista. Odsiadywał już karę więzienia za kradzieże. Podczas przebywania w areszcie w Międzyrzeczu podejmował próby ucieczki. Z tego względu był przewożony do innych aresztów. Teraz, w związku z recydywą, Michał K. za kratami może spędzić nawet 15 lat.

Ostatnich kradzieży na wolności dopuścił się, ponieważ nie stawił się w zakładzie karnym, w którym miał odsiadywać wyrok. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…