Przed świebodzińskim sądem stanie Michał K.  i odpowie za szereg włamań i kradzieży w domach w regionie. To recydywista, który próbował uciekać z aresztu w Międzyrzeczu.

Michał K. to zawodowy złodziej. Świebodzińska prokuratura postawiła mu 10 zarzutów. Dotyczą między innymi włamań do domów w Świebodzinie i Kożuchowie. Usłyszał również zarzut paserstwa. To nie koniec. Odpowie również za posiadanie narkotyków, które zostały znalezione w mieszkaniu w Sulechowie, które wynajmował. Jego łupy z włamań sięgały nawet kwot ponad 13 tys. zł.

- Mężczyzna został już oskarżony – informuje prokurator Krzysztof Pieniek, szef świebodzińskiej prokuratury rejonowej.

Michał K. to recydywista. Odsiadywał już karę więzienia za kradzieże. Podczas przebywania w areszcie w Międzyrzeczu podejmował próby ucieczki. Z tego względu był przewożony do innych aresztów. Teraz, w związku z recydywą, Michał K. za kratami może spędzić nawet 15 lat.

Ostatnich kradzieży na wolności dopuścił się, ponieważ nie stawił się w zakładzie karnym, w którym miał odsiadywać wyrok. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…