Od 1 września do 8 listopada b.r. na terenie działania prokuratur okręgu zielonogórskiego aż 38 osób popełniło samobójstwa.

 

W samym czasie zarejestrowano 65 spraw, które związane są z samobójstwami. 27 spraw dotyczyło nieudanych prób samobójczych lub te, w których podejrzany namawiał inną osobę do targnięcia się na własne życie, lub udzielał jej w tym pomocy.

 

Osobami, decydującymi się na dokonanie samobójstwa są najczęściej młodzi ludzie. Składający zeznania najbliżsi osób, które targnęły się na własne życie, często deklarują, że nic nie wskazywało na to, że dojdzie do samobójstwa. Tak było w przypadku 18-letniego mężczyzny, który 26 września wyszedł z domu nakarmić psa i już nie wrócił. Zaniepokojony długą nieobecnością syna ojciec wyszedł go poszukać. Znalazł go wiszącego w budynku gospodarczym. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon, wykluczając udział osób trzecich. Jak ustalono, chłopak był najlepszym uczniem w szkole, nigdy nie powiedział o samobójczych myślach. Śmierć chłopca była szokiem dla rodziny i środowiska.

16 października b. r. na własne życie targnął się 72-latek. Mężczyzna nadużywał alkoholu i często groził, że popełni samobójstwo. Żona znalazła go martwego w domu.

Z uwagi na zanotowaną zwiększoną liczbę zamachów samobójczych, do jakich doszło na obszarze działania prokuratur okręgu zielonogórskiego w okresie od 01 września do 08 listopada, apelujemy o wzmożoną czujność rodziców, rodziny, znajomych. Pamiętajmy, że szczególna troska o najbliższych może uchronić ich przez popełnieniem "życiowego" błędu. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, kto namową lub przez udzielnie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…