Mężczyzna, który chciał spalić żywcem rodzinę w Przytoku leży na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Nowej Soli. – Jego stan się pogorszył. Nie było możliwości przesłuchania – informuje prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

64-latek najpierw trafił do szpitala w Zielonej Górze. Nieprzytomny został wyniesiony przez strażaków z domu, który wcześniej podpalił od środka. Chciał żywcem spalić swoją żonę i dwóch synów. Kiedy podpalił oblane benzyną drewno płomienie zajęły równiez jego. Po wyniesieniu z płonącego domu 64-latek był reanimowany. Nieprzytomny karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze. Tam został zaintubowany i karetką przetransportowany na oddział oparzeniowy szpitala w Nowej Soli. Podpalacz jest ofiarą wywołanego przez siebie pożaru. 

64-latek nie odzyskał przytomności. W ciągu dnia stan mężczyzny jeszcze bardziej się pogorszył. Trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. – Nie ma dużych poparzeń ciała, ale problemem są poważne oparzenia górnych dróg oddechowych – informuje prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Mężczyzna nie został przesłuchany. - Nie było takiej możliwości – mówi prokurator Fąfera. Przesłuchana została żona podpalacza. Potwierdziła wcześniejsze ustalenia, o których już pisaliśmy. – W trakcie było postępowanie dotyczące przemocy domowej – mówi prokurator Fąfera. Dotyczyło znęcania się nad domownikami przez 64-latka.

Prokurator czeka teraz na opinię biegłego. Ma ona określić jak bardzo pożar wywołany przez 64-latka zagrażał życiu jego żony i synów. – Wynik opinii będzie miał wpływ na  zarzuty, jakie usłyszy sprawca podpalenia domu – tłumaczy prokurator Fąfera. 

Horror w Przytoku. Ojciec chciał żywcem spalić żonę i synów. Podpalił dom gdy spali (ZDJĘCIA)

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…