Mężczyzna, który chciał spalić żywcem rodzinę w Przytoku leży na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Nowej Soli. – Jego stan się pogorszył. Nie było możliwości przesłuchania – informuje prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

64-latek najpierw trafił do szpitala w Zielonej Górze. Nieprzytomny został wyniesiony przez strażaków z domu, który wcześniej podpalił od środka. Chciał żywcem spalić swoją żonę i dwóch synów. Kiedy podpalił oblane benzyną drewno płomienie zajęły równiez jego. Po wyniesieniu z płonącego domu 64-latek był reanimowany. Nieprzytomny karetką pogotowia został przewieziony do szpitala w Zielonej Górze. Tam został zaintubowany i karetką przetransportowany na oddział oparzeniowy szpitala w Nowej Soli. Podpalacz jest ofiarą wywołanego przez siebie pożaru. 

64-latek nie odzyskał przytomności. W ciągu dnia stan mężczyzny jeszcze bardziej się pogorszył. Trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. – Nie ma dużych poparzeń ciała, ale problemem są poważne oparzenia górnych dróg oddechowych – informuje prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej prokuratury okręgowej.

Mężczyzna nie został przesłuchany. - Nie było takiej możliwości – mówi prokurator Fąfera. Przesłuchana została żona podpalacza. Potwierdziła wcześniejsze ustalenia, o których już pisaliśmy. – W trakcie było postępowanie dotyczące przemocy domowej – mówi prokurator Fąfera. Dotyczyło znęcania się nad domownikami przez 64-latka.

Prokurator czeka teraz na opinię biegłego. Ma ona określić jak bardzo pożar wywołany przez 64-latka zagrażał życiu jego żony i synów. – Wynik opinii będzie miał wpływ na  zarzuty, jakie usłyszy sprawca podpalenia domu – tłumaczy prokurator Fąfera. 

Horror w Przytoku. Ojciec chciał żywcem spalić żonę i synów. Podpalił dom gdy spali (ZDJĘCIA)

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…