Przed sądem stanie 40-latek oskarżony o kradzież biżuterii z jubilera w miejscowości koło Żar. To recydywista, któremu grozi 7,5 roku więzienia.

Do kradzieży doszło w Żarach we wrześniu ub.r.  40-latek wszedł do sklepu jubilerskiego w jednej z miejscowości koło Żar. Poprosił o pokazanie biżuterii. Sprzedawczyni pokazała mężczyźnie złoty łańcuszek o wartości 3,5 tys. zł, złotą bransoletkę o wartości 2,1 tys. zł i złoty wisiorek w kształcie krzyża o wartości 350 zł.

Mężczyzna zaczął oglądać i przymierzać biżuterię. Kiedy miał na sobie biżuterie wybiegł ze sklepu. Ukradł towar wart ok. 6 tys. zł.

Już w dniu kradzieży biżuterii mężczyzna został zatrzymany przez żarskich policjantów. Okazało się, że jest recydywistą. Działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Żarska prokuratura wysłała już do sądu akt oskarżenia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…