Przed sądem stanie 40-latek oskarżony o kradzież biżuterii z jubilera w miejscowości koło Żar. To recydywista, któremu grozi 7,5 roku więzienia.

Do kradzieży doszło w Żarach we wrześniu ub.r.  40-latek wszedł do sklepu jubilerskiego w jednej z miejscowości koło Żar. Poprosił o pokazanie biżuterii. Sprzedawczyni pokazała mężczyźnie złoty łańcuszek o wartości 3,5 tys. zł, złotą bransoletkę o wartości 2,1 tys. zł i złoty wisiorek w kształcie krzyża o wartości 350 zł.

Mężczyzna zaczął oglądać i przymierzać biżuterię. Kiedy miał na sobie biżuterie wybiegł ze sklepu. Ukradł towar wart ok. 6 tys. zł.

Już w dniu kradzieży biżuterii mężczyzna został zatrzymany przez żarskich policjantów. Okazało się, że jest recydywistą. Działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 7,5 roku więzienia. Żarska prokuratura wysłała już do sądu akt oskarżenia. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…