W poniedziałek, 18 września, zapadł wyrok w głośnej sprawie brutalnego napadu na właścicieli kantoru w Lubsku. Zielonogórski sąd okręgowy uznał oskarżonych winnych. Trzech bandytów idzie za kraty. Mają też oddać zrabowane niemal 370 tys. zł oraz zapłacić swoim ofiarom odszkodowania. Czwarty z oskarżonych zapłaci grzywnę. To kara za przewiezienie jednego z uczestników ,,skoku''.

Czytaj więcej...

 

Zdzisław S. został skazany przez zielonogórski sąd okręgowy na 15 lat więzienia. To kara za zabójstwo swojej znajomej 66-letniej Danuty. Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ul. Ogrodowej w Zielonej Górze. 48-latek po zabójstwie posprzątał mieszkanie, zmył ślady krwi, przebrał ofiarę i dopiero wtedy wezwał karetkę pogotowia. Przez cały proces nie przyznawał się do morderstwa 66-latki. Przed sądem zapewniał, że kobieta upadła, a on chciał jej tylko pomóc i zaczął reanimować, a nie dusić.

Czytaj więcej...

 

41-letni Tomasz K., 28-letni Daniel R. oraz 45-letni Krzysztof S. 18 stycznia ub.r. brutalnie napadli na właścicieli kantoru pod ich domem w Lubsku. Zaatakowali kiedy kantorowiec wysiadł z auta. Uderzali młotkiem w głowę. Zrabowali 350 tys. zł. Bandyci szybko wpadli, ale po gotówce nie ma śladu. Jakich kar zażądał prokurator?

Czytaj więcej...

 

Młodzi ludzie, Daniel S. i Krystian W. bez żadnego powodu śmiertelnie skatowali Darka na drodze koło Sławy. Swoją ofiarę kopali i bili pięściami. Daniel podciągał głowę leżącej ofiary na pasku od spodni, a Krystian zadawał ciosy w głowę. Miał buty z blachą. Śmiali się z umierającego człowieka. Nagrywali film. Zdjęli mu nawet spodnie i robili zdjęcia zabrudzeń od odchodów. Teraz w sądzie wzajemnie się obciążają, chcąc odsunąć winę od siebie.

Czytaj więcej...

 

Trwa proces Cezarego W. z Nowej Soli. To on „poprosił” kolegów o pomoc podczas spotkania ze swoim dłużnikiem Mariuszem S. W efekcie wyszło porwanie i torturowanie. W jego sprawie we wtorek, 8 sierpnia, zeznawali koledzy Adrian H. i Remigiusz K. Są oskarżeni o tą sama zbrodnię, ale w sądzie byli jako świadkowie. Ich proces toczy się osobno i obaj są aresztowani.

Czytaj więcej...

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…