We wtorek, 21 listopada, przed zielonogórskim sądem okręgowym ruszył proces 29-letniego Ariela W. To zawodowy wojskowy, oficer w stopniu podporucznika służący w jednostce w Tomaszowie Mazowieckim, czyli elitarnej brygadzie kawalerii powietrznej. Ariel W. jest oskarżony o spowodowanie śmierci Tomasza Kikoły, 35-letniego zielonogórzanina. Nie przyznaje się do tego, że chciał zabić. Zapewnia, że nie zna żadnych chwytów samoobrony, a w wojsku nie był tego uczony. Nie było mu to też potrzebne w związku  z udziałem w misji w Afganistanie.

Czytaj więcej...

 

Rafał R. w wypadku koło Mostek pod Świebodzinem zabił matkę i córkę. Nie miał prawa jazdy, uciekł zostawiając ofiary bez pomocy. Siedzi w więzieniu. Usłyszał wyrok 9 lat więzienia. Dostał też dożywotni zakaz prowadzenia. Teraz czeka na rozstrzygnięcie apelacji. Jego obrońca chce zmniejszenia kary do 5 lat więzienia i 10 lat zakazu prowadzenia.

Czytaj więcej...

 

20-letnia Weronika M. poprosiła kolegów Grzegorza K. i Roberta P. o pomoc w wyrzuceniu niechcianego lokatora z mieszkania jej matki w Gozdnicy. To jej kuzyn, który nie płacił czynszu i miał z tego powodu długi. W efekcie wyszedł napad z użyciem śrubokrętów, pobicie i rabunek. W piątek 13 października ruszył proces przed sądem okręgowym w Zielonej Górze. Oskarżeni zaprzeczają, a poszkodowani nie zjawili się w sądzie.  

Czytaj więcej...

 

Sprawa śmierci Adama B., milionera i barona paliwowego, nadal nie jest wyjaśniona. Biegli z Bydgoszczy pod kierownictwem profesora Andrzeja Marszałka obalili ustalenia zespołu biegłych z Katowic. Kompletnie padła również pierwsza opinia biegłego lekarza z Zielonej Góry. W dodatku przyznał on przed sądem, że… pomylił elektrodę rozrusznika z żyłą w sercu milionera Adama B. To nie koniec. Nie miał też nożyczek potrzebnych do rozcięcia żył, bo… gdzieś zaginęły.

Czytaj więcej...

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Wojciech Czapiewski wracał busem z pracy w Holandii i zaginął

 

Słubiccy policjanci poszukują zaginionego Wojciecha Czapiewskiego z Chojnic. Mężczyzna wracał z pracy w Holandii. 

Więcej…

Listy gończe

Ucieczka więźnia. Policja szuka 27-letniego zbiega

 

Wschowska policja prowadzi poszukiwania 27-letniego Adriana P. z Legnicy , który w poniedziałek, 20 listopada, tuż po godzinie 10.00 uciekł z terenu jednego ze sławskich przedsiębiorstw. Odbywał karę więzienia w systemie półotwartym.

Więcej…