Do wypadku doszło w 2013 r. Pijany kierowca bmw wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Ciężko ranna została pasażerka. Decyzją sądu 37-latek idzie do więzienia. 

Był lipiec 2013 r. Kierowca bmw miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo tego wsiadł za kierownicę swojego auta i wziął pasażerkę, młodą dziewczynę. Na trasie koło Lipin pod Nową Solą bmw wypadło z drogi i uderzyło w drzewo. Pijany kierowca uciekł z miejsca wypadku. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe. Ranna dziewczyna trafiła do szpitala. Była bardzo ciężko ranna.

Kierowca bmw po trzech latach od spowodowania wypadku usłyszał wyrok. Sąd w Nowej Soli zadecydował, że mężczyzna trafi do więzienia na rok i cztery miesiące. Dodatkowo karę zaostrzył dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów. Ma on również zapłacić 15 tys. zł na fundusz pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej.

- Ucieczka z miejsca wypadku jest traktowana jak prowadzenie samochodu po pijanemu – mówi kom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. Dodaje, że ucieczka kierowcy nic nie daje. – W 99 procentach sprawca wypadku, który ucieka z miejsca zdarzenia, jest zatrzymywany chwilę po zdarzeniu – informuje kom. Maludy.

Wyroki sądów wobec pijanych kierowców i sprawców wypadków są surowe. – Nie dość, że są orzekane kary więzienia, to jak widać dodatkowym zaostrzeniem są dożywotnie zakazy prowadzenia – mówi kom. Maludy. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…