Trzech kierujących, którzy nie dość, że byli pijani, to jeszcze złamali sądowy zakaz prowadzenia usłyszało surowe wyroki. Nigdy już nie siądą za kierownicę, bo sądy dożywotnio odebrały im prawa jazdy.

Surowy wyrok sądu w Strzelcach Krajeńskich usłyszał 24-latek. Na 3 miesiące idzie do więzienia. Kara została zaostrzona dożywotnim zakazem prowadzenia samochodów. Ma on również wpłacić 10 tys. zł na fundusz pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej. To konsekwencje prowadzenia po pijanemu i złamania sądowego zakazu. 24-latek wydmuchał aż 2,8 promila alkoholu.

Kolejny surowy wyrok sądu w Strzelcach Krajeńskich dotyczy 50-letniego pijanego kierowcy recydywisty. W chwili zatrzymania kierujący wydychał 2,6 promila alkoholu. Kara to pół roku więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia samochodów. 50-latek ma również wpłacić 10 tys. zł na fundusz pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej.

Trzeci surowy wyrok zapadł przed sądem w Gorzowie. Mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia i wydmuchał 2,5 promila alkohol. 56-latek usłyszał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Decyzją sądu ma też wpłacić 10 tys. zł na fundusz pomocy poszkodowanym oraz pomocy postpenitencjarnej.

- To tylko kilka wyroków z pośród dziesiątek, które zapadają ostatnio na sądowych wokandach. Surowe przykłady mają przybliżyć konsekwencje wszystkim tym, którzy mają jeszcze wątpliwości co do tego, jak kończy się drogowe szaleństwo i brak rozsądku – mówi kom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Konsekwencje jazdy po pijanemu mogą być jeszcze surowsze. – Pamiętajmy, że zdrowia i życia osób pokrzywdzonych w zdarzeniach drogowych nikt już nie przywróci. Ani kara długoletniego pozbawienia wolności, ani kilkudziesięciotysięczne zadośćuczynienia pieniężne. Cieszy jednak fakt,  że drogowy bandytyzm coraz częściej spotyka się z proporcjonalną reakcją prawną – zaznacza kom. Maludy.

 

Lubuska policja przypomina, że cały czas można przesyłać zapisy wideo wykroczeń drogowych nagranych kamerami w samochodach.

mail do wysyłania nagrań: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…