Sąd utrzymał wyrok skazujący dla byłego wiceprezydenta Zielonej Góry Zenona B. w sprawie nieprawidłowości finansowych w zarządzaniu wspólnotą mieszkaniową przy al. Niepodległości 1. Złagodził jednak wyrok między innymi znosząc orzeczoną wcześniej karę pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Wyrok w sądzie pierwszej instancji zapadł w lutym br. Dotyczył starej sprawy związanej z zarządzaniem nieruchomościami przez firmę należącą do Zenona B. Chodziło o wypłaty pieniędzy za przeglądy techniczne lokali w budynku przychodni Aldemed, których Zenon B., zdaniem mieszkańców, nie wykonywał. Do wszystkiego doszła wywózka śmieci lokatorów, kiedy Zenon B. jako zarządca nie miał na ten cel zawartej umowy z ZGKiM-em. Pobierał za to oczywiście opłaty od lokatorów. Sprawa nabrała tempa, kiedy ZGKiM zażądał zapłaty właśnie za wywożenie śmieci od lokatorów. Tymczasem  w sądzie okazało się, że Zenon B. przelał pieniądze z kasy wspólnoty na własne konto ponad 8 tys. zł.  Sprawa na długie lata trafiła do sądu.

Zenon B., były wiceprezydent Zielonej Góry, został uznany winnym i skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Sąd dodatkowo zaostrzył karę pięcioletnim zakazem obejmowania stanowisk publicznych.

Zenon B. odwołał się od wyroku wnosząc apelację. Sąd w apelacji uznał Zenona B. winnym nieprawidłowości finansowych w zarządzaniu nieruchomością. Wyrok jest prawomocny, ostateczny i nie podlega kasacji.

Wyrok został jednak złagodzony. Zniesiona została kara półrocznego więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Zakaz zajmowania stanowisk publicznych przez Zenona B. został zmniejszony do okresu 2 lat. Zenon B. ma zapłacić grzywnę w wysokości 5 tys. zł. W pierwszej instancji kara grzywny wynosiła 10 tys. zł. Musi również zwrócić wspólnocie ponad 8,2 tys. zł.

- Z jednej strony mamy nieznaczne złagodzenie wyroku, ale z drugiej strony wyroki grzywien przedawniają się po dłuższym czasie – tłumaczy mecenas Aneta Sołtysiak-Radzik, pełnomocnik wspólnoty al. Niepodległości 1.

Sprawa trwała niemal 6 lat. To bardzo długo. – Cieszę się, wyrok jest dla mnie satysfakcjonujący. To wyrok skazujący. Sprawiedliwości stało się zadość – podkreśla mecenas Sołtysiak-Radzik.

Z wyroku cieszy się również wspólnota. - Na pewno to jest jakiś sukces dla wspólnoty mieszkaniowej. Skończyło się to w taki sposób, a nie inny. Pewnie oczekiwania były inne, zgodne z wyrokiem sądu pierwszej instancji, ale i tak jest to sukces – mówi Elżbieta Jaworska, zarządca wspólnoty mieszkaniowej al. Niepodległości 1. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…