We wtorek, 20 grudnia, zielonogórski są zapytał oskarżonego o gwałt na wychowance Domu Dziecka czy chce poddać się terapii w zamkniętym zakładzie. Oskarżony Krzysztof O. powiedział, że chce się leczyć.

Sąd zapytał oskarżonego o chęć poddania się leczeniu, ponieważ o taki element kary wniósł prokurator. Krzysztof O. nawet się nie zastanawiał. Od razu powiedział, że chce się poddać terapii w zamkniętym zakładzie.

Prokurator zażądał dla Krzysztofa O. kary pięciu lat więzienia. Chce również, żeby Krzysztof O. był przymusowo leczony pod katem popędu do dzieci. Prokurator uzasadniał to tym, że jest duże prawdopodobieństwo, że po wyjściu na wolność Krzysztof O. dopuści się podobnego czynu.

Obrońca oskarżonego wniósł o uniewinnienie. Uniewinnienia chce także Krzysztof O., który nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Powiedział, że nie interesują go dziewczyny. Zakrywał się również chorobą. Biegły powołany przez sąd orzekł jednak, że Krzysztof O. może odpowiadać za swój czyn przed sądem.

Do gwałtu doszło 16 lutego w Cybince. Krzysztof O. zaatakował 11-latkę z Domu Dziecka. Zaciągnął ofiarę w ustronne i ciemne miejsce. Tam doszło do gwałtu. Dziewczynka bała się, bo wiedziała, że pedofil ma przy sobie scyzoryk i może go użyć. Mimo wszystko próbowała się wyrwać zwyrodnialcowi. Kiedy w końcu jej się udało, pobiegła w kierunku placówki.

Mężczyzna nie odpuścił i ruszył w pościg za dzieckiem. Na szczęście dziewczynka, uciekając przed pedofilem, spotkała kobietę, która jej pomogła i odwiozła do ośrodka. Wtedy okazało się, że przed bramą Domu Dziecka stał 33-letni zwyrodnialec. Czekał na 11-latkę.

Wcześniej Krzysztof O. na przystanku autobusowym zaatakował inną dziewczynkę. Chciał od niej papierosy, zadawał dziwne pytania i w końcu zagroził użyciem noża. Na szczęście dziecku udało się uciec. Przed tym atakiem gonił również grupę dziewczynek. Prokurator przesłuchał w tej sprawie kilka osób. Rodzice zeznawali, że wywołał nie tylko strach, ale również panikę wśród dzieci. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Portrety pamięciowe podejrzanych o zabójstwo w Mławie

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Mławie wykonuje czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Mławie w sprawie zabójstwa mężczyzny w dniu 21 lipca b.r. w Mławie przy ul Żwirki.

Więcej…