Sprawca poważnego potrącenia chłopca na przejściu dla pieszych na ul. Batorego usłyszał wyrok. Przeprosił 14-latka dopiero przed drzwiami sali sądowej.

Sprawca potrącenia został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Na okres pięciu lat stracił prawo jazdy, ma również zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. zł.

To kara za spowodowanie groźnego wypadku 19 grudnia u.br. Skazany jechał peugeotem lewym pasem w kierunku ronda Batorego. Na wysokości salonów samochodowych kierowcy jadący prawym pasem zatrzymali się. Na przejściu był 14-latek. Kierowca peugeota nie zatrzymał się tylko wjechał na pasy i z dużą siłą uderzając w schodzącego z nich 14-latka.

Siła uderzenia była tak duża, że dziecko upadło kilkadziesiąt metrów dalej. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Poważnie ranny 14-latek trafił do szpitala. Doznał wielu poważnych obrażeń. Przeszedł operację złamanej nogi. Jego rehabilitacja cały czas trwa.

Sprawca potrącenia przeprosił chłopca dopiero przed drzwiami sali sądowej. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…