Sprawca poważnego potrącenia chłopca na przejściu dla pieszych na ul. Batorego usłyszał wyrok. Przeprosił 14-latka dopiero przed drzwiami sali sądowej.

Sprawca potrącenia został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Na okres pięciu lat stracił prawo jazdy, ma również zapłacić grzywnę w wysokości 10 tys. zł.

To kara za spowodowanie groźnego wypadku 19 grudnia u.br. Skazany jechał peugeotem lewym pasem w kierunku ronda Batorego. Na wysokości salonów samochodowych kierowcy jadący prawym pasem zatrzymali się. Na przejściu był 14-latek. Kierowca peugeota nie zatrzymał się tylko wjechał na pasy i z dużą siłą uderzając w schodzącego z nich 14-latka.

Siła uderzenia była tak duża, że dziecko upadło kilkadziesiąt metrów dalej. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego. Poważnie ranny 14-latek trafił do szpitala. Doznał wielu poważnych obrażeń. Przeszedł operację złamanej nogi. Jego rehabilitacja cały czas trwa.

Sprawca potrącenia przeprosił chłopca dopiero przed drzwiami sali sądowej. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Mieczysław Korytek. Szukają go policjanci, strażacy i sąsiedzi

 

Już drugi dzień trwają poszukiwania 84-letniego Mieczysława Korytka z miejscowości Rybaki. Mężczyzna zaginął  21 sierpnia.

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…