Do tragedii doszło w poniedziałek 9 października w domu przy ul. Kolejowej w Żaganiu. W pożarze zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Pożar wybuchł około godz. 19:00 w kamienicy przy ul. Kolejowej 6. Przed przyjazdem strażaków dym wydostawał się z mieszkania nr 5. Kiedy strażacy weszli do płonącego mieszkania w środku znaleźli martwą osobę. Druga, ranna została wyprowadzona na zewnątrz kamienicy. Ewakuowano wszystkich mieszkańców kamienicy.

Na miejscu jest pogotowie ratunkowe. Ranna w pożarze osoba jest w karetce. – Strażacy przeszukują mieszkanie objęte pożarem – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

Nie ma jeszcze informacji o płci osoby, która zginęła w pożarze. Na miejscu jest już żagańska policja. Wkrótce przyjedzie prokurator. – Jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić co przyczynach pożaru. Na miejscu cały czas pracują strażacy – informuje kpt. Szymura.

 

Godz. 20:40 Wiemy już, że ofiara pożaru to kobieta. Ranny został mężczyzna. Strażacy musieli wyłamywać drzwi od mieszkania, żeby dostać się do środka. Ciało kobiety zostało znalezione w kuchni.

Na miejscu pracuje prokurator. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…