Do tragedii doszło w poniedziałek 9 października w domu przy ul. Kolejowej w Żaganiu. W pożarze zginęła jedna osoba, a druga została ranna.

Pożar wybuchł około godz. 19:00 w kamienicy przy ul. Kolejowej 6. Przed przyjazdem strażaków dym wydostawał się z mieszkania nr 5. Kiedy strażacy weszli do płonącego mieszkania w środku znaleźli martwą osobę. Druga, ranna została wyprowadzona na zewnątrz kamienicy. Ewakuowano wszystkich mieszkańców kamienicy.

Na miejscu jest pogotowie ratunkowe. Ranna w pożarze osoba jest w karetce. – Strażacy przeszukują mieszkanie objęte pożarem – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

Nie ma jeszcze informacji o płci osoby, która zginęła w pożarze. Na miejscu jest już żagańska policja. Wkrótce przyjedzie prokurator. – Jeszcze jest za wcześnie, żeby mówić co przyczynach pożaru. Na miejscu cały czas pracują strażacy – informuje kpt. Szymura.

 

Godz. 20:40 Wiemy już, że ofiara pożaru to kobieta. Ranny został mężczyzna. Strażacy musieli wyłamywać drzwi od mieszkania, żeby dostać się do środka. Ciało kobiety zostało znalezione w kuchni.

Na miejscu pracuje prokurator. Trwa ustalanie przyczyn tragedii.

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…