Strażacy zlokalizowali już pożar galerii Hayduk w Żarach. Trwa dogaszanie galerii i wynoszenie towaru. Większość mienia z 19 sklepów niestety spłonęła. Strażacy gaszą pożar z podnośników. W środku jest niebezpiecznie. Naruszona konstrukcja budynku może się zawalić.

Godz. 11.00 Cały czas trwa ewakuacja mienia z płonącej hali galerii handlowej. – Niestety, większość towarów z 19 sklepów uległa spaleniu – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków. Strażakom udało się już opanować pożar. Trwa jego dogaszanie. Pojawiają się jeszcze pojedyncze zarzewia ognia w stropach dachowych.

Sytuacja na miejscu akcji jest bardzo trudna. Strażacy gaszą pożar z podnośników. Galeria handlowa w każdej chwili może runąć. – Część budynku, dach i ściany zwaliły się. Konstrukcja jest mocno naruszona – mówi kpt. Szymura. Z tego względu strażacy nie wchodzą do środka galerii.

Część jednostek, z powiatu żagańskiego, została już odesłana do swoich baz. – Zmniejszamy siły na miejscu akcji stosunkowo do zapotrzebowania – wyjaśnia kpt. Szymura. Pożar zostanie dogaszony. Zajmie to jeszcze przynajmniej 5 godzin. Potem pogorzelisko będzie nadzorowane, aby nie doszło do ponownego pożaru. Akcja zakończy się późną nocą.

Pożar galerii przy ul. Moniuszki 11 w Żarach wybuchł w niedzielę, 31 grudnia, kilka minut po godz. 3.00 w nocy. Na miejsce przyjechały 24 zastępy straży pożarnej. Odcięto dojazd i dojście do galerii Hayduk. Około godz. 9.00 pożar został zlokalizowany. Akcja cały czas trwa. Część hali spłonęła.

fot. Mirek Sroka

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Bogdan Wilczewski. Zniknął w styczniu

 

Żagańska policja poszukuje zaginionego Bogdana Wilczewskiego. Mężczyzna ostatni raz był widziany 30 stycznia br.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…