Pożar wybuchł w środę, 31 stycznia, nad ranem. Łunę nad halą Zastalu zobaczyła kobieta z okna wieżowca. Od razu zaalarmowała strażaków. Z płomieniami walczyło aż 12 strażackich jednostek.

Na miejsce natychmiast wyjechały wozy z jednostki gaśniczej przy ul. Sulechowskiej. – Po dojechaniu na miejsce wezwały kolejne wozy. Pożar był poważny – mówi bryg. Maksymilian Koperski, zastępca komendanta zielonogórskich strażaków.

Płonęła hala o wymiarach 20 na 70 m z pozostałościami po magazynie farb. – Momentami płomienie sięgały wysokości piątego pietra. Wiatr nawiewał płomienie na drugą halę – mówi nam nasz Czytelnik, świadek wydarzeń i autor zdjęć. Na miejsce dojechało 12 strażackich jednostek. Sytuacja na miejscu była bardzo trudna. – Gasiliśmy płonącą halę i jednocześnie broniliśmy przed zapaleniem halę z recyklingiem tworzyw sztucznych – mówi bryg. Koperski.

Po godzinie walki z płomieniami strażacy opanowali pożar. Około godz. 7.50 trwało dogaszanie hali, której dach runął do środka. Strażacy znaleźli pomieszczenie, w którym mogła przebywać osoba bezdomna. – Przeszukujemy spaloną halę – mówi bryg. Koperski.

 

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…