Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę, 25 lutego, nocą w Skwierzynie. W spalonym barakowozie strażacy znaleźli całkowicie zwęglone zwłoki jednej osoby. – Ciężko jest ustalić płeć osoby, która zginęła w pożarze – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu.

Pożar został zgłoszony około godz. 2.45 nocą. Płonął barakowóz koło składnicy kolejowej przy ul. Dworcowej. Na miejsce dojechały jednostki zawodowej straży pożarnej oraz OSP Skwierzyna. – Kiedy strażacy dotarli na miejsce barakowóz był już cały w płomieniach – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

Z pożarem walczyło pięć zastępów straży pożarnej. To 18 strażaków. Barakowóz spłonął doszczętnie. Kiedy strażacy zgasili już pożar dokonali makabrycznego odkrycia. W zgliszczach zostało znaleziono zwęglone ciało jednej osoby. – Na obecną chwilę ciężko jest nawet rozpoznać płeć – mówi asp. Justyna Łętowska, rzeczniczka policji w Międzyrzeczu.

To prawdopodobnie osoba bezdomna. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Na miejscu tragicznego pożaru długo pracowali policjanci i prokurator.

Szukaj

Zaginieni

Zaginął Ireneusz Szymkowiak

 

Świebodzińscy policjanci szukają zaginionego mężczyzny poruszającego się o kuli.  Zaginął 5 marca. Miał iść na pocztę.  

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…