Zalane ulice w mieście, tradycyjnie al. Konstytucji 3 Maja koło planetarium. Problemy też na ul. Energetyków. Strażacy wypompowują wodę na ul. Chemicznej. Na ul. Rzeźniczaka woda podmyła parking koło Biedronki.

W czwartek, 10 sierpnia, od samego rana zielonogórscy strażacy interweniowali już ponad 40 razy. To wszystko z powodu nocnej burzy z ulewą, która przeszła nad miastem. Jedna  z ostatnich interwencji to wypompowywanie wody z hurtowni przy ul. Chemicznej. Nocna ulewa zalała al. Konstytucji 3 Maja przy planetarium Wenus.

Podtopione zostały samochody na kilku parkingach w mieście. Problemy z przejazdem są na ul. Energetyków. Tam nadal stoi woda. Deszcz zalał też ul. Wojska Polskiego.

Ulewa podmyła parking na ul. Rzeźniczaka przy Biedronce. Na miejscu jest policja. Może dojść do zarwania się parkingu pod zaparkowanymi samochodami. Policja szuka właścicieli pojazdów. 

Woda zalała też ulice Batorego i Zjednoczenia. Cały czas trwa usuwanie skutków nocnej ulewy. 

Podczas nocnej burzy doszło do groźnego pożaru domu w Droszkowie. - Pożar domu jednorodzinnego wywołało uderzenie pioruna - informuje mł. bryg. Ryszard Gura, rzecznik zielonogórskich strażaków. Najprawdopodobniej nikt nie ucierpiał w pożarze. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…