Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 12 sierpnia, na drodze krajowej nr 29 koło miejscowości Urad pod Słubicami. Audi czołowo uderzyło w autobus jadący z Francji. Zginął kierowca audi. Dziecko, które z nim jechało, w ciężkim w stanie trafiło do szpitala. Ranny został też jeden z pasażerów autobusu.

Do wypadku doszło około godz. 13.40. Audi A4 jechało drogą nr 29 w kierunku Słubic. – Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu – mówi asp. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji. Z naprzeciwka jechał autokar wracający z Francji. Audi z dużą prędkością czołowo uderzyło w autobus. Po zderzeniu audi wypadło z drogi.

Na miejsce dotarły wozy straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego. Miejsce wypadku zabezpieczyła słubicka policja. Droga została zamknięta. Siła zderzenia samochodu z autokarem musiała być ogromna. Audi zostało bardzo mocno rozbite.

Na miejscu wypadku zginął kierujący audi. – Jechał z dzieckiem, które zostało zabrane do szpitala w Zielonej Górze przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego – mówi asp. Jankowska. To 5-letnia dziewczynka. Jej stan określany jest jako bardzo ciężki. Ranny został również jeden z pasażerów autokaru. Mężczyzna został zabrany do szpitala karetką pogotowia ratunkowego.

Droga w miejscu wypadku cały czas jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu pracują prokurator oraz słubiccy policjanci. Trwa ustalanie tego, jak doszło do tragicznego wypadku.

Policjanci wyznaczyli objazdy przez Rzepin i Maczków. Wskazują kierowcom drogę. Utrudnienia potrwają przynajmniej kilka godzin.

Godz. 18.55. Mimo wysilku lekarzy, 5-letnia dziewczynka zmarła w szpitalu.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…