Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 12 sierpnia, na drodze krajowej nr 29 koło miejscowości Urad pod Słubicami. Audi czołowo uderzyło w autobus jadący z Francji. Zginął kierowca audi. Dziecko, które z nim jechało, w ciężkim w stanie trafiło do szpitala. Ranny został też jeden z pasażerów autobusu.

Do wypadku doszło około godz. 13.40. Audi A4 jechało drogą nr 29 w kierunku Słubic. – Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu – mówi asp. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji. Z naprzeciwka jechał autokar wracający z Francji. Audi z dużą prędkością czołowo uderzyło w autobus. Po zderzeniu audi wypadło z drogi.

Na miejsce dotarły wozy straży pożarnej oraz karetki pogotowia ratunkowego. Miejsce wypadku zabezpieczyła słubicka policja. Droga została zamknięta. Siła zderzenia samochodu z autokarem musiała być ogromna. Audi zostało bardzo mocno rozbite.

Na miejscu wypadku zginął kierujący audi. – Jechał z dzieckiem, które zostało zabrane do szpitala w Zielonej Górze przez śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego – mówi asp. Jankowska. To 5-letnia dziewczynka. Jej stan określany jest jako bardzo ciężki. Ranny został również jeden z pasażerów autokaru. Mężczyzna został zabrany do szpitala karetką pogotowia ratunkowego.

Droga w miejscu wypadku cały czas jest zablokowana w obu kierunkach. Na miejscu pracują prokurator oraz słubiccy policjanci. Trwa ustalanie tego, jak doszło do tragicznego wypadku.

Policjanci wyznaczyli objazdy przez Rzepin i Maczków. Wskazują kierowcom drogę. Utrudnienia potrwają przynajmniej kilka godzin.

Godz. 18.55. Mimo wysilku lekarzy, 5-letnia dziewczynka zmarła w szpitalu.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…