Do potrącenia doszło w poniedziałek, 4 grudnia, na przejściu dla pieszych na ul. Bohaterów Wojska Polskiego w Krośnie Odrzańskim. Sprawca stracia prawo jazdy. O jego ukaraniu zadecyduje sąd. 

16-latka była na przejściu dla pieszych. Szła do szkoły. Wtedy potrącił ją kierujący volkswagenem golfem. Na miejsce przyjechała ekipa karetki pogotowia ratunkowego oraz krośnieńska drogówka. Na szczęście 16-latka doznała tylko ogólnych potłuczeń.

Sprawcę potrącenia czekają jednak surowe konsekwencje braku ostrożności. – Kierującemu sprawcy potrącenia zostało zatrzymane prawo jazdy – informuje asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik drogówki w Krośnie Odrzańskim. Policjanci odstąpili od wystawienia kierowcy mandatu. Został przygotowany wniosek o jego ukaranie przez sąd.

- Potrącenia na pasach to zbyt poważne błędy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego nie będzie żadnej tolerancji ani taryfy ulgowej dla sprawców potrąceń, w szczególności na przejściach dla pieszych – przypomina asp. szt. Kocur.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…