Do groźnego wypadku doszło we wtorek, 5 grudnia, na S3 na wysokości stacji benzynowej pod Zieloną Górą. Mercedes jadący z dużą szybkością roztrzaskał się o barierki. Rannego kierowcę wycinali strażacy. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, a  luksusowy mercedes kradziony w Niemczech. W dodatku kierowca jest poszukiwany.

Luksusowy mercedes wart kilkaset tysięcy złotych jechał drogą S3 w kierunku Nowej Soli. Na wysokości stacji benzynowej kierowca rozpędzonego mercedesa pojechał prosto na lekkim łuku. Samochód jadący z dużą szybkością rozbił się o barierki.  

Na miejsce wypadku zostały wezwane służby ratunkowe. Ranny kierowca samochodu nie był w stanie samodzielnie wysiąść z auta. Został zakleszczony w rozbitym mercedesie. Mężczyznę uwolnili strażacy. Po chwili został zabrany do karetki pogotowia ratunkowego. Z kierowcą w karetce do szpitala pojechał policjant.

Po chwili okazało się, ze luksusowy mercedes został skradziony w Niemczech. – Widnieje jako pojazd utracony na terytorium Niemiec – potwierdza nam podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. To nie koniec. Kierowca mercedesa jest pijany. Podczas uwalniania go z rozbitego auta czuć było woń alkoholu. Kierowca mercedesa nie chce jednak dmuchnąć w alkomat. – Ponieważ odmawia badania alkomatem została mu pobrana krew do badań pod kątem alkoholu oraz narkotyków – mówi podinsp. Stanisławska.

45-letni mężczyzna jest również osobą poszukiwaną. W szpitalu jest cały czas pilnowany przez policję. Z pierwszych informacji wynika także, że od wielu lat nie ma prawa jazdy.

Sprawę wyjaśnia zielonogórska policja.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…