Do zderzenia trzech samochodów doszło w czwartek, 7 grudnia, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie dzień wcześniej wydarzył sie poważny wypadek. Zderzyły się cysterna i dwie osobówki. Tym razem powodem była niepotrzebna agresja kierowcy mercedesa.

Wszystko wydarzyło się na pasach w kierunku Sulechowa. Drogą jechały między innymi mercedes, toyota i ciężarówka. Najprawdopodobniej spod koła mazdy wystrzelił kamień. Uderzył w przednią szybę mercedesa uszkadzając ją.

Zaraz po tym zdarzeniu kierowca mercedesa wyprzedził mazdę i gwałtownie zahamował. – Kierującemu mazdą udało się wyhamować, ale nie zdążył zareagować kierujący ciężarówką – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Ciężarówka uderzyła w tył mazdy, która pchnięta wpadła przodem na tył mercedesa. Na miejsce przyjechała zielonogórska drogówka. W zderzeniu nie ucierpiała żadna z osób jadących samochodami. Kierowca mercedesa został uznany winnym kolizji. Dostał mandat w wysokości 500 zł. Na jego konto trafiło też sześć punktów karnych.

- To była zupełnie niepotrzebna drogowa agresja. W tym przypadku skończyło się na kolizji i uszkodzonych samochodach, ale takie zachowanie mogło doprowadzić również do o wiele bardziej nieszczęśliwego w skutkach zakończenia – mówi podinsp. Stanisławska.

Kierowca mercedesa nie dość, że ma rozbitą szybę, to jeszcze doprowadził do uszkodzenia swojego auta i dwóch innych pojazdów. Szkody zostaną pokryte z jego ubezpieczenia.

Nagrałeś wideo na trasie, zrobiłeś zdjęcie kolizji lub wypadku? Wyślij je na mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez profil na facebooku poscigi.pl i twórz z nami portal poscigi.pl

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…