Do wypadku doszło nocą z 25 na 26 grudnia pod Zielona Górą. Kierowca busa pomylił drogi i wjechał na zamkniętą trasę S3 w budowie. Tam z dużą szybkością uderzył w nasyp na środku jezdni.

Policja zgłoszenie poważnego wypadku dostała przed północą 25 grudnia. Na miejsce natychmiast pojechały patrole. Policjanci ustalali, że do zdarzenia doszło na zamkniętej drodze, tzw. starej trójce pod Zieloną Górą. Na miejscu zobaczyli busa w bitego w nasyp na środku drogi oraz wiele osób rannych.

Do wypadku przyjechała straż pożarna zawodowa i ochotnicza. Błyskawicznie dojechały karetki pogotowia ze szpitali w Zielonej Górze i Nowej Soli. Busem jechało dziewięć osób. – Osiem rannych osób zostało przewieziony do szpitala – mówi nadkom. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Ranni trafili do lecznic w Zielonej Górze i Nowej Soli.

Kierowcy busa nic się nie stało. Tylko on nie odniósł żadnych obrażeń. Zielonogórska policja na miejscu ustalała przyczynę wypadku. Kierowca z pewnością nie zwrócił uwagi na liczne znaki informujące o budowie nowej drogi ekspresowej S3. Chciał wjechać na „trojkę” i zrobił to, ale dostał się na starą drogę, którą kilka miesięcy temu budowlańcy wyłączyli z ruchu. – Kierujący busem z pewnością pomylił drogi – mówi nadkom. Stanisławska.

Niczego nie spodziewający się kierowca busa jechał drogą, kiedy nagle zauważył przed sobą ogromny nasyp na środku trasy. Nie miał już szans na hamowanie i z pełną prędkością wbił się w górę ziemi. Policjanci podkreślają, że i tak miał wielkie szczęście, bo w wypadku nikt nie zginął.

 29 marca na tej samej trasie, na wysokości Sulechowa doszło do katastrofy drogowej. Rozpędzony ford transit wbił się w stojącego na poboczu tira. Na miejscu zginęło 6 osób z busa. Do szpitala w ciężkim stanie trafił również kierowca ciężarówki, który uzupełniał płyny w silniku. Został ciężko ranny, po tym jak bus uderzył w ciężarówkę. Tir został przepchnięty, a otwarta klapa silnika rozbiła głowę kierowcy. Mężczyzna zmarł w szpitalu. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął 29-letni Kamil Mroczka z Drzeńska

Kamil Mroczka 19 grudnia ub.r. wyjechał do pracy w Holandii i od tego czas nie ma z nim żadnego kontaktu.

Więcej…

Listy gończe

Portrety pamięciowe podejrzanych o zabójstwo w Mławie

Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Mławie wykonuje czynności w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Mławie w sprawie zabójstwa mężczyzny w dniu 21 lipca b.r. w Mławie przy ul Żwirki.

Więcej…