Do najgroźniejszych zdarzeń doszło na skrzyżowaniu ulic Zjednoczenia i Działkowej oraz na „starej trójce”. Zielonogórska drogówka w święta zanotowała aż 26 kolizji.

Dla policjantów świąteczna akcja ruszyła już w piątek wieczorem. - Na ulicach Zielonej Góry i drogach powiatu przez całe święta było bardzo dużo patroli – mówi kom. Tomasz Szuda, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Policjanci w ramach świątecznej akcji kontrolowali trzeźwość kierujących oraz sprawdzali prędkość.

Podczas świątecznego weekendu zielonogórska policja obsługiwała dwa wypadki. Pierwszy wydarzył się w piątek, 23 grudnia, na skrzyżowaniu ulic Zjednoczenia i Działkowej. Kierująca tico wjechała pod toyotę. Ranna kobieta została przewieziona do szpitala. – Do drugiego doszło na „starej trójce” pod Zieloną Górą – mówi kom. Szuda. Kierowca busa  pomylił drogi i uderzył w hałdę ziemi wysypaną na zamkniętej dla ruchu „starej trójce”. Osiem osób przewieziono do szpitali.

W świąteczny weekend doszło do aż 26 kolizji. Najczęściej do zdarzeń dochodziło na parkingach pod marketami. – Na szczęście nie doszło do żadnego tragicznego w skutkach wypadku – mówi kom. Szuda. Po serii potrąceń, w weekend nie doszło również do żadnego zdarzenia z udziałem pieszego. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…