Do potwornego wypadku doszło na trasie Skąpe-Przetocznica. Bus, który wyprzedzał samochody na łuku drogi, wpadł w poślizg i bokiem uderzył w drzewo. Pojazdem jechało siedem osób do pracy w Holandii. Jedna osoba nie żyje, druga walczy o życie. Cztery są ranne. Tylko kierowcy nic się nie stało.

Do wypadku doszło w niedzielę 8 stycznia. Bus jechał ze Skąpego w kierunku Krosna Odrzańskiego. Jechali na przejście graniczne w Gubinie. Potem dalej, do Holandii, do pracy. Na łuku, za miejscowością Skąpe, bus wyprzedzał kilka samochodów. Droga była zaśnieżona i śliska. Wszyscy inni kierowcy jechali wolno. Tak relacjonują świadkowie tragedii. Wtedy kierowca busa renault stracił panowanie nad rozpędzonym autem.

Samochód zaczął ślizgać się po jezdni. W końcu wypadł na pobocze i tam bokiem uderzył w drzewo. Siła uderzenia była ogromna. Drzewo dosłownie wbiło się do środka samochodu.

Ratownicy na miejscu wypadku natychmiast ruszyli z pomocą poszkodowanym. Niestety mężczyzna, który siedział w miejscu, w które wbiło się drzewo, zmarł. Jego kolega, który siedział obok, został z auta wyjęty nieprzytomny. W ciężkim stanie śmigłowiec przewiózł go do szpitala w Zielonej Górze. Pozostałe ranne osoby trafiły do szpitala w Świebodzinie. Tylko kierowcy renault, sprawcy wypadku, nic się nie stało.  

Dokładne okoliczności tragedii wyjaśnią świebodzińscy policjanci i prokurator, który długo pracował na miejscu wypadku. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Po świętach zaginęła Zdzisława Płoszyniec

 

Żarska policja prowadzi poszukiwania zaginionej Zdzisławy Płoszyniec, która po raz ostatni kontaktowała się z rodziną w dniu 27 grudnia ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…