Do potwornego wypadku doszło na trasie Skąpe-Przetocznica. Bus, który wyprzedzał samochody na łuku drogi, wpadł w poślizg i bokiem uderzył w drzewo. Pojazdem jechało siedem osób do pracy w Holandii. Jedna osoba nie żyje, druga walczy o życie. Cztery są ranne. Tylko kierowcy nic się nie stało.

Do wypadku doszło w niedzielę 8 stycznia. Bus jechał ze Skąpego w kierunku Krosna Odrzańskiego. Jechali na przejście graniczne w Gubinie. Potem dalej, do Holandii, do pracy. Na łuku, za miejscowością Skąpe, bus wyprzedzał kilka samochodów. Droga była zaśnieżona i śliska. Wszyscy inni kierowcy jechali wolno. Tak relacjonują świadkowie tragedii. Wtedy kierowca busa renault stracił panowanie nad rozpędzonym autem.

Samochód zaczął ślizgać się po jezdni. W końcu wypadł na pobocze i tam bokiem uderzył w drzewo. Siła uderzenia była ogromna. Drzewo dosłownie wbiło się do środka samochodu.

Ratownicy na miejscu wypadku natychmiast ruszyli z pomocą poszkodowanym. Niestety mężczyzna, który siedział w miejscu, w które wbiło się drzewo, zmarł. Jego kolega, który siedział obok, został z auta wyjęty nieprzytomny. W ciężkim stanie śmigłowiec przewiózł go do szpitala w Zielonej Górze. Pozostałe ranne osoby trafiły do szpitala w Świebodzinie. Tylko kierowcy renault, sprawcy wypadku, nic się nie stało.  

Dokładne okoliczności tragedii wyjaśnią świebodzińscy policjanci i prokurator, który długo pracował na miejscu wypadku. 

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Tomasz Przygocki z Jasienia. Wybrał się na ryby

 

Ostatni raz 42-letni Tomasz Przygocki był widziany kiedy wyjeżdżał na ryby. Pojechał łowić w rejon wsi Stary Raduszec koło Krosna Odrzańskiego.  

Więcej…

Listy gończe

To członek szajki oszustów działających „metodą na wnuczka”. Szuka go zielonogórska policja

 

Portret pamięciowy dotyczy sprawy oszustwa metodą „na wnuczka”, nad którą pracują zielonogórscy policjanci. Jeżeli rozpoznajesz tego mężczyznę zgłoś się na policję.

Więcej…