Do wypadku doszło w czwartek, 10 sierpnia, ul. Słubickiej w Cybince. Czołowo zderzyły się citroen C4 oraz dostawczy mercedes sprinter. Pięć rannych osób zostało przewiezionych do szpitali w Zielonej Górze, Słubicach i Krośnie Odrzańskim.

Kierujący citroenem 24-latek z Zielonej Góry jechał w kierunku Krosna Odrzańskiego. Na prostym odcinku drogi w Cybince wpadł w  poślizg. - Samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam czołowo uderzył w prawidłowo jadącego mercedesa busa – mówi asp. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Na miejsce wypadku dotarła jednostka strażaków ochotników z Cybinki i karetka pogotowia ratunkowego stacjonująca przy remizie. Dojechała też słubicka policja. W mercedesie jechało pięć osób. W citroenie był tylko kierowca. Siła zderzenia była ogromna. Samochody zostały bardzo mocno rozbite. Kierowca citroena został zakleszczony w rozbitym aucie.

Na miejsce wypadku dojechały jeszcze dwa zastępy strażaków zawodowych z Słubic i dodatkowe karetki pogotowia ratunkowego z Słubic, Rzepina i Krosna Odrzańskiego. Strażacy uwolnili kierującego citroenem z wraku pojazdu rozcinając karoserię auta sprzętem hydraulicznym. Rannych zostało pięć osób. kierowca citroena i cztery osoby z mercedesa. Kierowca citroena został zabrany do szpitala w Zielonej Górze, pozostali ranni trafili do lecznic w Krośnie Odrzańskim i Słubicach.

Wszystko wskazuje na to, że winnym spowodowania wypadku jest kierowca citroena.

Szukaj

Mercede_mala

Zaginieni

Zaginął Ryszard Staryńszczak z Zielonej Góry

 

Zielonogórska policja poszukuje zaginionego Ryszarda Staryńszczaka. To mieszkaniec noclegowni przy ul. Bema. Zaginął w listopadzie ub.r.

Więcej…

Listy gończe

Zbiegły więzień Adrian P. zatrzymany

 

W poniedziałek, 27 listopada, w Legnicy policjanci zatrzymali poszukiwanego od tygodnia zbiegłego więźnia 27-letniego Adriana P.

Więcej…