Toyota Zielona Góra

Kiedy kierowca otworzył drzwi audi ze środka zapachniało marihuaną

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów suszu roślinnego, którego badanie testerem potwierdziło że jest to marihuana

Do 10 lat więzienia grozi kierowcy audi, który przewoził w samochodzie znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli przeprowadzonej przez policjantów prewencji krośnieńskiej komendy. Kolejne narkotyki kryminalni zabezpieczyli w domu 25-latka.

W niedzielę, 10 października, policjanci prewencji podczas patrolowania dolnej części Krosna Odrzańskiego, zatrzymali do kontroli kierującego audi. Gdy tylko mężczyzna otworzył drzwi już było wiadomo, że nie będzie to zwykła kontrola drogowa. – Z wnętrza pojazdu czuć było woń marihuany, a dalsze czynności potwierdziły obecność narkotyków w samochodzie – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Mężczyzna w plecaku w aucie przewoził umieszczony w słoikach i reklamówce susz roślinny. 25-latek został zatrzymany do wyjaśnienia.

Z uwagi na podejrzenie, że mógł on kierować pod wpływem środków odurzających, od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów suszu roślinnego, którego badanie testerem potwierdziło, że jest to marihuana. Nie były to jednak jedyne narkotyki należące do mężczyzny.

Kryminalni w miejscu zamieszkania 25-latka znaleźli w wiaderku rośliny konopi, które zabezpieczyli. Podczas przesłuchania 25-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich wytwarzania. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra