Toyota Zielona Góra

Kradzionym samochodem przejechał przez kolczatkę. 23-latek był naćpany amfetaminą (FILM)

Kradzionym samochodem przejechał przez kolczatkę. 23-latek był naćpany amfetaminą

W piątek, 22 stycznia, około godziny 5.00 dyżurny gubińskiego komisariatu dostał informację z Polsko–Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o audi, który na terenie Niemiec nie zatrzymał się do kontroli drogowej i po pokonaniu kolczatki wjechał do Gubina.

Informacja trafiła do patroli, które rozpoczęły poszukiwania auta. Uruchomiony samochód został zauważony na parkingu na jednej z bocznych ulic. Obok auta był mężczyznę w kominiarce, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg i już po chwili zatrzymali uciekiniera.

Samochód miał zakryte dywanikami przednie reflektory, a także przebite wszystkie opony.

Na miejsce przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny miejsc zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Pojazd pochodzący z kradzieży zostały zabezpieczony do dalszych czynności procesowych, natomiast 23-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego został zatrzymany.

Podczas dalszych czynności policjanci zabezpieczyli nawigację samochodową wraz z ładowarką i okablowaniem, którą mężczyzna schował w bieliźnie.

Wstępne badanie kierowcy narkotestem wykazały, że był naćpan amfetaminy bądź metamfetaminą. – Ponadto po sprawdzeniu 23-latka w policyjnych systemach okazało się, że posiada zakaz kierowania – mówi podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka policji w Krośnie Odrzańskim.

23-latek usłyszał zarzut kradzieży audi w Niemczech o wartości 45 tys. zł i złamania sądowego zakazu. W sobotę, 23 stycznia, sąd aresztował 23- latka tymczasowo na trzy miesiące.

Toyota Zielona Góra