Ludzie stracili kilkadziesiąt tysięcy złotych przez brak ostrożności. Kliknęli w linki od oszustów

Kilka osób straciło łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dali się nabrać oszustom na dopłatę do paczki. Kliknięcie w link dało oszustom możliwość włamania na konta bankowe ofiar.

Gorzowscy policjanci w miniony weekend dostali kilka zgłoszeń dotyczących oszustw i jego próbach. Mechanizm działania naciągaczy był identyczny. Na telefon ofiary przychodził sms z informacją, że do zamówionej paczki należy dopłacić… 50 groszy.

Niestety kilka osób uwierzyło w wiadomość i z braku ostrożności kliknęło wysłany link. Po wybraniu banku osoby szły dalej. Niczego nie podejrzewając wpisywały loginy i hasła do swoich kont bankowych. – Dane logowania automatycznie trafiały do oszustów, bo strona internetowa, została spreparowana – wyjaśnia podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Dopiero po pewnym czasie pokrzywdzeni orientowali się, że z ich kont zniknęły pieniądze. Poszczególni mieszkańcy Gorzowa i okolic stracili od 2,7 tys. zł do niemal 23 tys. zł. Łącznie oszuści ukradli z kont niemal 40 tys. zł. Sprawą zajmują się policjanci.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta