Toyota Zielona Góra

Naćpany 29-latek wyskoczył z mercedesa podczas ucieczki. Zatrzymali go zielonogórscy kryminalni

Zielonogórscy policjanci po pościgu zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który naćpany kierował mercedesem będąc pod wpływem narkotyków i bez uprawnień, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. W dodatku miał przy sobie narkotyki i od dwóch lat był poszukiwany. Mężczyzna został odwieziony do aresztu śledczego.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zielonogórskiej komendy policji w nocy z soboty na niedzielę, 17 maja, prowadzili działania operacyjne w jednej z miejscowości koło Zielonej Góry. Kiedy podjechali do mercedesa, kierowca na widok policjantów ruszył i zaczął odjeżdżać. Policjanci ruszyli w pościg za samochodem. W pewnym momencie kierowca wyskoczył z mercedesa zaczął uciekać do lasu. Mercedes siłą rozpędu uderzył w konar drzewa. Jak się okazało w aucie było jeszcze troje pasażerów.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim być 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania – Od dwóch lat ukrywający się przed policjantami i poszukiwany trzema listami gończymi – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji. Mężczyzna był naćpany, posiadał przy sobie metamfetaminę i nie miał prawa jazdy. Uprawnienie do prowadzenia stracił wyrokiem sądu za wcześniejsze kierowanie pod wpływem narkotyków. – Dodatkowo przy zatrzymaniu 29-latek próbował oszukać policjantów i podał fałszywe dane personalne – mówi podinsp. Barska.

29-latek ma również na swoim sumieniu przestępstwa oszustwa, kradzieży, składania fałszywych zeznań i uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw i wykroczeń, posiadania narkotyków, posługiwania się fałszywymi danymi, kierowania bez uprawnień, niezatrzymania się na wezwanie policjantów, spowodowania kolizji oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Po otrzymaniu wyników badań krwi 29-latek usłyszy też zarzut kierowania pod wpływem narkotyków. Po przesłuchaniu przez policjantów zostanie odwieziony do aresztu śledczego w Zielonej Górze.

Zatrzymany został też jeden z pasażerów mercedesa. To 39-letni zielonogórzanin.  W jego mieszkaniu policjanci znaleźli 5 krzaków konopi indyjskich oraz marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę i heroinę. – Łącznie niemal 13 gramów. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za który grozi kara do lat 3 więzienia – mówi podinsp. Barska. Zatrzymanemu 29-latkowi, oprócz kary pozbawienia wolności za posiadanie narkotyków, grozi kara do 5 lat więzienia za złamanie sądowego zakazu prowadzenia i ucieczkę przed policją.

Toyota Zielona Góra
Zostań kierowcą bolta